Michał Rogowicz | 13-06-2012 13:09 |

Technologia PureView na pewno pojawi się w Nokia Lumia z Windows Phone!

windows phone logoJuż wcześniej informowaliśmy, że przedstawiciele Nokii w Polsce stwierdzili, że technologii PureView nie wolno trzymać w jednym modelu. Teraz mamy potwierdzenie. PureView na pewno pojawi się w smartfonach Nokia Lumia z Windows Phone. I to może być początek ery Lumii….

Jeszcze na warsztatach dotyczących smartfona Nokia 808 PureView i technologii PureView na pytanie, czy ujrzymy PureView w Nokia Lumia dostałem bardzo ciekawą odpowiedź – Czy myśli Pan, że umieścilibyśmy tą technologię tylko w jednym modelu?

I faktycznie te słowa mają teraz potwierdzone u władz Nokii. Jak poinformował Chris Webber z Nokii, firma Nokia planuje wypuścić do sprzedaży smartfony Nokia Lumia z technologią PureView. Takie informacje zostały przekazane w wywiadzie dla HowardForums.

Jednak w tej chwili nie ma żadnych konkretnych informacji. Obecnie trwają prace Nokii i MIcrosoftu, aby technologia PureView jak najszybciej pojawiła się w Nokia Lumia.

Być może jeszcze smartfona Nokia Lumia z PureView pojawi się do końca 2012 roku, ale jak na razie to tylko gdybanie.

Czym wyróżnia PureView? Otóż technologią pixel over-sampling, która zapewnia, że ostrość zdjęć będzie zawsze na wysokim poziomie. Ponadto umożliwia stworzenie tak filmiku, aby można go było śmiało przesłać za pomocą poczty elektronicznej, czy wiadomości. Jest możłiwość nagrywania w Full HD.

Pierwszym smartfonem z PureView jest Nokia 808. Urządzenie wyróżnia się matrycą 41 megapiksela z maksymalną rozdzielczością zdjęcia – 7728 x 5354 pikseli.

I cieszycie się, że Nokia Lumia będzie mieć PureView? Jak już się nie mogę doczekać!!! 🙂

 • Bobeq2

  oby jak najszybciej!

 • jac

  Nokii na pewno by się przydało umieścić to Lumiach.
  A co do Lumii w ogólności: co z tego że  800 czy 900 są fajnymi telefonami skoro jest tam WP 7.5. Chodzę, przymierzam się do nich i odbijam się za każdym razem o ścianę niemożności WP. Nie mówiąc już o takich brakach jak np. brak nadajnika FM.
  Pozostaje ciągle Symbian na 701 czy kosmicznie drogiej 808.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama