michalrogowicz | 04-01-2015 13:13 |

Tablet Microsoft Lumia 2530. Na razie to koncept, ale podoba się Wam?

microsoft lumia 2530 konceptObecnie nie wiadomo, czy Microsoft zamierza zaprezentować tablet internetowy z marką Lumia na obudowie, ponieważ do tej pory pojawiały się plotki o smartfonach, a o tabletach cicho. Jednak w sieci można znaleźć ciekawy koncept urządzenia Microsoft Lumia 2530 z 11-calowym wyświetlaczem IPS oraz systemem Windows 10.

Jak na razie Microsoft zaprezentował tylko smartfona Microsoft Lumia 535, ale już niedługo powinny pojawić się nowe urządzenia (Lumia 435). Fani producenta, a raczej Lumii, chyba czekają na kolejny tablet z logiem Lumia na obudowie. Choć Microsoft rozwija serię Surface, to jednak tablet Lumia na pewno by się przydał. Jak na razie możemy zadowolić się jedynie koncepcją wykonaną przez jednego z fanów Lumii.

Niestety jakość zdjęcia nie jest najlepsza i nie prezentuje zbyt szczegółowo obudowy, ale jeśli konstrukcja bazowała by na smartfonach Lumia, to taki sprzęt mógłby wyglądać nieźle. Do tego polikarbon, czemu nie… Ale autor podał trochę danych technicznych.

Tablet Microsoft Lumia 2530 miałby mieć wyświetlacz IPS o przekątnej 11 cali i rozdzielczości 2K (2160×1440 pikseli). Z kolei prawidłowe działanie systemu operacyjnego Windows 10 odpowiadałby 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdraon 810 oraz 3 GB RAM. Ciekawi mnie tylko, czy tablet będzie wykorzystywał te 3 GB RAM. Na wszelkie dane oraz pliki zarezerwowano 128 GB.

Użytkownik będzie mógł zapełnić pamięć zdjęciami oraz filmami wykonanymi aparatem fotograficznym PureView o matrycy 10 Mpix. Z przodu będzie także kamera 5 Mpix do wideo rozmów. W obudowie znajduję się również modem LTE, WiFi, Bluetooth oraz porty (microUSB oraz jack 3.5 mm).

Co sądzicie o tym projekcie? Podoba się Wam? Na pewno takiej Lumii nie zobaczymy w masowej produkcji…

źródło: tablet-news.com

  • Marcin

    Szału nie robi

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama