Michał Rogowicz | 30-08-2013 10:58 |

Sukces studenta z Polski w Redmond. Aplikacja Squared dla Windows Phone

SquaredPodczas letniego stażu w Microsoft w Redmond Polak zajął trzecie miejsce w hackatonie, otrzymując nagrodę w wysokości 2 tys. dolarów. Projekt jego autorstwa to aplikacja „Squared” – prosta, wciągająca gra logiczna, w której należy zamieniać miejscami kolorowe kwadraty, aby znalazły się w jednej linii.

Staż to cenne doświadczenie dla studentów – Mateusz Cicheński, student Politechniki Poznańskiej, pokazał, że to także szansa na prawdziwy sukces. Podczas letniego stażu w Microsoft w Redmond Polak zajął trzecie miejsce w hackatonie, otrzymując nagrodę w wysokości 2 tys. dolarów.

Studentowi potrzeba było dwa tygodnie na zaprojektowanie 78 poziomów w grze
. Jest to naprawdę niezły wynik…

Zapytany o inspirację do stworzenia gry, Mateusz Cicheński wyjaśnił:

W kwietniu, przed egzaminami, miałem trochę czasu i postanowiłem stworzyć grę planszową. Wydrukowałem grafiki, które zrobiłem i usiadłem z mamą, tatą i bratem, aby spróbować w nią zagrać.

Z uśmiechem przyznaje, że ta wersja gry „była zbyt skomplikowana i niezabawna”, jednak gdy usłyszał o hackathonie Microsoft, postanowił przekształcić ją w aplikację mobilną.

Oprogramowanie pozwala na zapisanie swojego postępu grze w usłudze SkyDrive, a także dogranie nowych poziomów. Jest to możliwe również za pomocą NFC.

Hackaton „AppHack” odbył się podczas programu letnich staży w siedzibie Microsoft. 400 stażystów pod okiem profesjonalistów zgłosiło 40 aplikacji na Windows Phone, z czego 37 już znajduje się w Sklepie Windows Phone.

Squared

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama