Michał Rogowicz | 22-11-2013 11:16 |

Statystyki Windows Phone Store. Zaskoczą Cię czymś?

Windows Phone Store

Windows Phone Store

Działania marketingowe, i nie tylko, Microsoftu zaczynają przynosić spodziewany efekt. Statystyki sklepu Windows Phone Store nie mają się źle. Codziennie jest pobieranych 10 mln aplikacji, a jeszcze w czerwcu było to 6 mln. Jak myślicie, w WPS jest już 200 tys. treści?

Platforma Windows Phone Store, która jeszcze niedawno była znana pod nazwą Windows Marketplace. Jednak nazwa się zmieniła i sama sytuacja w sklepie również. Wszelkie działania zastosowane przez giganta komputerowego przynoszą spodziewany efekt. Windows Phone Store ma się coraz lepiej i dowodzą temu poniższe statystyki.

Najciekawsze liczby związane z Windows Phone Store:

10 mln pobrań każdego dnia, 9 mln we wrześniu, 6,6 mln w czerwcu,
– 3 mld pobrań od początku istnienia, AppStore ma do tej pory ponad 60 mld,
500 aplikacji nowych dziennie.

Z pewnością z tych danych Microsoft jest dumny, ponieważ jeszcze niedawno nikt im nie wróżył wielkiego sukcesu, a jednak Windows Phone rośnie w siłę.

Coraz więcej deweloperów jest zainteresowanych tworzeniem swoich aplikacji na Windows Phone, ale nie ma się co dziwić, ponieważ na świecie jest coraz więcej smartfonów z platformą mobilną Microsoftu.

Trzeba dodać, że w Windows Phone Store jest również dostępna aplikacja InfoNokia.pl na Windows Phone. Oporogramowanie pozwala na czytanie najnowszych informacji dotyczących Nokia oraz Windows Phone. Ponadto możecie zobaczyć galerię zdjęć.

źródło

 • JJ79

  Wielu nie wierzyło .. mam nadzieję, że ciągły rozwój platformy WP sprawi, że uwierzą 😉

  • siłą rzeczy muszą uwierzyć:)

   • JJ79

    Ogólnie wydaje mi się, że najważniejsze jest, iż nad WP pracowano od początku stawiając na szybkość i płynność działania … teraz tylko rozwijać pamiętając o tym, by utrzymać to w priorytecie. W porównaniu z Androidem, którego też bardzo lubię i cenię, WP wygrywa na polu stabilności i płynności. Sklep MS nie jest tak pełny .. ale za to jest bezpieczny i nadal dający duży wybór. Odkąd przeszedłem z iOS na WP brakuje mi tylko jednej rzeczy – światłomierza 😉 … ale zapewne jakiś sprawny i dobry szybko się pokaże na WP i wszystko będzie wspaniale. Posiadam jeszcze Androida i poza wyborem 20 „gier w kulki” a 4 „gier w kulki” nie widzę dominacji sklepu Androida – może jedynie brak mogą odczuwać inni aplikacji typu: wirtualna zapalniczka, kufel piwa – zaskocz znajomych szybkością picia piwa z telefonu 😉 , i innych takich pierdół.
    Same aplikacje NOKII dla telefonów z WP zjadają inne systemy konkurencyjne – oczywiście w moim przekonaniu i wymogach.
    Kurde … sam nie wiem czy zdążyłem wszystko co myślałem przelać tutaj

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama