Michał Rogowicz | 21-11-2013 12:31 |

Standard Qi zatwierdzony dla samochodów! Produkty Nokii kompatybilne z wieloma autami

Firma Nokia może mieć powody do zadowolenia. Otóż komitet techniczny producentów samochodów wspierany przez marki Audi, BMW, Daimler, Volkswagen oraz Porsche, wybrał standard bezprzewodowego ładowania. Padło na Qi! To oznacza, że produkty Nokii można montować w tych autach.

Ładowanie indukcyjne – bez kabla, bez ograniczeń

CE4A, komitet techniczny producentów samochodów wspierany przez marki Audi, BMW, Daimler, Volkswagen oraz Porsche, wybrał Qi jako uniwersalny standard ładowania urządzeń mobilnych. Wszystkim urządzeniom zgodnym z tym standardem energię zapewnią bezprzewodowe ładowarki firmy Nokia, w tym uchwyt samochodowy CR-201, bezprzewodowa ładowarka DT-601 czy też DC-50 – praktyczny akumulator wykorzystujący zjawisko indukcji magnetycznej.

Uchwyt samochodowy Nokia CR-201

Uchwyty samochodowe do ładowania bezprzewodowego to także możliwość bezpiecznego korzystania z telefonu podczas jazdy. Z przymocowanym do szyby lub deski rozdzielczej uchwytem Nokia CR-201 każdy może bez ograniczeń korzystać z nawigacji w smartfonie, a przy okazji bezprzewodowo ładować baterię. Wystarczy włożyć smartfon do uchwytu, a on od razu zacznie się ładować. Ponadto dotknięcie telefonem logo NFC na uchwycie samochodowym uruchamia aplikację Car App, która przedstawia informacje o godzinie, poziomie naładowania baterii oraz udostępnia skróty do trzech wybranych aplikacji. Cena Nokia CR-201 to 280 PLN.

Nokia CR-201

Nokia CR-201

Nokia DC-50

Indukcyjne ładowanie w wersji mobilnej zapewni Nokia DC-50. Ta przenośna ładowarka sprawdzi się w podróży służbowej, podczas weekendowego wypadu w góry czy też urlopowego lenistwa na egzotycznej plaży – wszędzie tam, gdzie dostęp do gniazdka z prądem jest utrudniony. Wystarczy położyć telefon na podstawce, aby naładować jego akumulator dzięki zjawisku indukcji elektromagnetycznej – szybko, łatwo i bez kabli. Nokia DC-50 to także eleganckie i oryginalne wzornictwo dostępne w pięciu wersjach kolorystycznych: białej, żółtej, niebieskiej i czerwonej. Cena Nokia DC-50 to 280 PLN.

Nokia DC-50

Nokia DC-50

Nokia DT-601

Wielbicielom oryginalnego wzornictwa spodoba się z pewnością bezprzewodowa ładowarka Nokia DT-601. Średnica tego akcesorium wynosi zaledwie 65 mm, a jej grubość to niecałe 9 mm, dlatego mieści się nawet w kieszeni spodni. Teraz każdy użytkownik może naładować swój telefon niezależnie od tego, gdzie się znajduje i co robi. Wystarczy położyć telefon na akcesorium, aby zyskał energię do działania. Użytkownik może w tym czasie przeglądać strony internetowe, sprawdzić pocztę czy słuchać muzyki. Cena Nokia DT-601 to 126 PLN.

Nokia DT-601

Nokia DT-601

Wszystkie powyższe akcesoria są kompatybilne z urządzeniami zgodnymi ze standardem Qi. Z ich pomocą można w szybki i łatwy sposób naładować smartfony z rodziny Nokia Lumia: Nokia Lumia 1520, Nokia Lumia 1020, Nokia Lumia 925, Nokia Lumia 920 a także Nokia Lumia 820 ze specjalną nakładką do bezprzewodowego ładowania.

Mobilna energia z akcesoriami typu power bank

Z myślą o zaawansowanych funkcjach smartfonów i aktywnym życiu ich użytkowników Nokia stworzyła power banki – pełne energii akumulatorki, które czuwają, by naładować telefon wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebuje. Teraz każdy może grać godzinami w swoje ulubione gry, surfować po Internecie czy też rozmawiać bez ograniczeń, nie obawiając się o baterię swojego telefonu.

Nokia DC-19

Niekończącą się moc w każdych warunkach zapewni Nokia DC-19. Ta ładowarka została wyposażona w akumulator o pojemności 3200mAh, dzięki czemu każdy, nawet najbardziej aktywny użytkownik, nie musi obawiać się już o baterię w swoim smartfonie. Czas czuwania akcesorium po pełnym naładowaniu to aż 3 miesięcy. Nokia DC-19 trafi do sprzedaży już w grudniu. Orientacyjna cena produktu to 139 PLN.

Nokia DC-19

Nokia DC-19

Nokia DC-18

Model Nokia DC-18 wyróżnia nowoczesny design oraz lekka, kompaktowa budowa. Dzięki niewielkim rozmiarom i niskiej wadze można go bez problemu nosić w torebce czy w teczce. Power bank dostarczy energię wszystkim urządzeniom wyposażonym w wejście USB. Wystarczy podłączyć kabel do akcesorium, by rozpocząć ładowanie. Symbol baterii wskazuje, ile energii pozostało w tym sprytnym gadżecie. Nokia DC-18 jest dostępna w trzech żywych kolorach: żółtym, czerwonym, niebieskim oraz w klasycznej bieli. Cena Nokia DC-18 to 89 PLN.

Nokia DC-18

Nokia DC-18

 • krzysiwonka

  Ciekaw jestem czy DC 601 będzie w stanie naładować L1520. Ładowarka wygląda na malutką zaś phablet jest gigantem.

  • NFC zajmuję tylko niewielką cześć obudowy 🙂

   • Gumisss

    A co nfc ma wspólnego z ładowaniem bezprzewodowym??

 • krzysiwonka

  A tak na marginesie to chyba wkradł się mały błąd. Niema uchwytu samochodowego Nokia CR – 201 tylko Nokia CR – 200

  • to jest następna generacja 🙂 też to potwierdzałem 🙂

   • krzysiwonka

    A to przepraszam…
    Nic o tym nie słyszałem. Jest wogóle jakaś widoczna zmiana między CR – 200 a CR – 201?

    • CR-201 ma większą możliwość rozszerzenia uchwytu…

     • krzysiwonka

      Dzięki za odpowiedź Michał. Teraz przynajmniej wiem którą będe musiał zakupić kiedy stanę się posiadaczem L1520. Nie wiedziałem o tej różnicy w uchwytach….

     • ja też nie wiedziałem 😛

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama