Michał Rogowicz | 06-11-2013 14:15 |

Sony i Samsung mają swój zegarek. A Nokia? Na razie jest koncept Lumia Smartwatch [wideo]

Lumia Smartwatch

Lumia Smartwatch

Obecnie trwa nowa moda. Wcześniej był boom na tablety internetowej, a teraz przyjdzie czas na zegarki, zwane smartwatch? Niewykluczone. Sony i Samsung już mają swoje modele, ale w sieci pojawił się także koncept urządzenia Lumia Smartwatch. Podoba się Wam?

Do tej pory to koreański i japoński koncern mają w swoim ofercie zegarki, które funkcjonalnością, oprócz wyglądu, nie przypominają tradycyjnych zegarków. Teraz jest nowa na smartwatch… Samsung Smartwatch oraz Sony Smartwatch tak narywają się nowe urządzenia.

Koncepcyjny zegarek Lumia Smartwatch

Chociaż Nokia jeszcze nigdy oficjalnie nie potwierdziła, że pracuje nad zegarkiem, ba nawet nie pojawiły się takie plotki, to jednak nie chce mi się wierzyć, że nic nie planują. Chyba tym razem nie prześpią okres popularności zegarków, jak w przypadku tabletów. Chociaż według mnie na smartwatche jest jeszcze za wcześnie…

Autorem konceptu Lumia Smartwatch jest użytkownik pirelaneuman z forum The Verge. Przygotował on własną wersję zegarka Nokii – przygotował specjalne wideo, które prezentuje takową koncepcję.

Oczywiście, tak jak Nokia ostatnio bawi się kolorami, tak autor Lumia Smartwatch również. Przygotował kilka wersji kolorystycznych.

Lumia Smartwatch

Lumia Smartwatch

Wszelkie treści mają być wyświetlane na ekranie AMOLED, a z telefonami, czy tabletami łączył by się za pośrednictwem Bluetooth. Na ekranie będą pojawiać się komunikaty o nieodebranych połączeniach, wiadomościach itp.

Z czego jeszcze można by skorzystać? Motorem napędowym ma być procesor Snapdragon, ale oczywiście będzie miał wbudowany akumulator.

System operacyjny to oczywiście Windows, ale pewnie w wersji mobilnej.

Zegarek Lumia – co sądzicie?

A według Was, czy taki gadżet ma szansę na zdobycie rynku? Według mnie jest trochę za wcześnie na taki wynalazek, ale w sumie tablety też miały się nie pojawić w porę, a jednak zostały bardzo dobrze przyjęte przez rynek. Czy Smartwatche również mają na to szansę?

 • gumissss

  Niezle, nawet fajny.

 • Zakrza

  Smartwatche staną się popularne jak jeszcze kilka producentów zaprezentuje ogarnięte wersje.
  Sony jest ok, ale Samsung przesadził z ceną i tym, że działa tylko z Note’ami i Galaxy.
  Nokia ma szansę, o ile się nie spóźni jak zawsze.

  • faktycznie Samsung przesadził z ceną, ja mam nadzieje, że nie przespią….

 • Gokuroyu

  Nokia powinna jak najszybciej spłodzić jakiś dobry smartwatch i wypuścić go na rynek, żeby pracował z każdym WP8. Może nawet cztery wersje. Sam zegarek z notyfikacjami, druga to z aparatem, trzecia to z mikrofonem i głośnikiem, a ostatnia najlepsza z możliwością rozmowy i aparatem. Parowanie NFC też nie zaszkodzi w najlepszym modelu. Jakby wywalili taką ofertę to mieliby okazję na serio sporo ugrać, ale muszą to zrobić teraz. Za 3 lata będzie już za późno, jak z tabletem.

  • parowanie NFC to konieczność, fajny dodatek i by się marketingowo sprzedał

 • Emka

  Bardzo fajny! Jak będzie w przyzwoitej cenie to biore ! 😛

 • Marcel

  Na dodatek mamy koncept logo Lumii, ciekawe jak to będzie z tym przejęciem, chodzi mi o to, pod jaką nazwą będą sprzedawać produkty. Gdzieś słyszałem, że ktoś na targach IFA zapytał się kogoś z Nokii jak to będzie, no i odpowiedzieli mu, że to nadal będzie Nokia Lumia, a to dlatego, że Nokię znają wszyscy, a Microsoftu nikt by nie kupił 🙂 Ja osobiście mam taką nadzieję 🙂

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama