Michał Rogowicz | 17-07-2013 12:35 |

Smartfony Nokia rządzą rynkiem Windows Phone, a Lumia 520 najpopularniejszym smartfonem!

adduplex smartfony lipiecStatystyki AdDuplex potwierdzają. Smartfony Nokia Lumia królują na rynku urządzeń z Windows Phone 8, a budżetowa Nokia Lumia 520 robi furorę na całym świecie. Obecnie jest to najpopularniejszy smartfon z Windows Phone.

Dane firmy AdDuplex pochodzą z 10 lipca 2013 roku, więc są stosunkowo aktualne. Skąd pochodzą dane? Otóż z reklam wyświetlanych przez firmę, to one przekazują dane na jakim urządzeniu została pokazana.

Obecnie najpopularniejszym smartfonem z Windows Phone jest Nokia Lumia 520, o której już pisałem, że bije rekordy sprzedaży.Teraz się to potwierdza. Dane AdDuplex potwierdzają, że coraz więcej reklam wyświetlanych jest właśnie na budżetowej Lumii z Windows Phone 8. Z grafiki wynika, że z tygodnia na tydzień użytkowników Lumii 520 jest więcej. W ten sposób Nokia Lumia 920 została zdeklasowana i pozbawiona pierwszeństwa.

adduplex nokia lumia 520 lipiec

Dla posiadaczy Nokia Lumia 520 jest to o tyle ważne, że deweloperzy muszą dostrzec sukces tego modelu i na pewno będą pamiętać o kompatybilności aplikacji.

Największym producentem smartfonów z platformą Microsoftu jest oczywiście Nokia, która obecnie zajmuję 85,4 proc.

AdDuplex Nokia

Jednak co ciekawe. W Polsce tonie produkt Nokii jest najpopularniejszy. To model tajwańskiej firmy – HTC 8S, który ma 22 proc. rynku. Drugie miejsce należy do Lumii 800, a z kolei Nokia Lumia 520 – 7,8 proc. Ciekawi mnie czy za miesiąć w Polsce, Lumia 520 też zanotuje taki skok… Co sądzicie?

adduplex polska w lipcu

  • Zakrza

    Czyli Windows Phone to system dla zetafonów. 920 na miejscu drugim jest tam tylko dlatego, że jest tak ostro promowany i że to najlepszy smartfon Nokii. Dalej mamy upośledzone smartfony i 820 dopiero za nimi.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama