Michał Rogowicz | 08-02-2013 13:43 |

Smartfony Nokia Lumia w Play mają już Windows Phone 7.8!

Nokia Lumia 800Do tej pory chyba największy problem był z aktualizacją systemu operacyjnego Windows Phone 7.8 w sieci Play. Moja Lumia 800 też strasznie długo musiała czekać… Jednak pojawiła się, a teraz potwierdził to oficjalnie rzecznik Play.

Do tej pory bardzo mało modeli Lumia miało dostępne aktualizację do systemu operacyjnego Windows Phone 7.8 w sieci komórkowej Play. W sumie w komentarzach na InfoNokii było kilka wpisów, że soft był dostępny, ale to były naprawdę sporadyczne przypadki.

Tą sytuację potwierdził sam rzecznik sieci komórkowej Play.

Posiadacze telefonów Nokia Lumia kupionych w Play z pewnością nie mogą się już doczekać aktualizacji systemu do WP 7.8. Mam dla Was dobrą wiadomość – aktualizacja jest już gotowa i producent sukcesywnie udostępnia ją dla kolejnych użytkowników (nie modeli).

napisał na swoim blogu Marcin Gruszka.

Sprawdźcie za pośrednictwem ZUNE, czy Wasza Lumia w Play ma już dostępną aktualizację Windows Phone 7.8. Jeśli tak, to dla jakiego modelu? A może nadal nie macie?

Do końca lutego aktualizacja powinna być dostępna dla wszystkich 🙂

dodaje rzecznik.

 • Gościówa

   na razie brak, ale już tyle czekałam, że tą chwilę jeszcze poczekam:)

  • Michal_Rogowicz

   oby wszyscy mieli tyle cierpliwości 🙂

   • Gościówa

     tu już nawet nie chodzi o cierpliwość, ale czytając komentarze innych, ile to problemów wynikło z wymuszania aktualizacji, jestem w stanie poczekać na komunikat mojej lumii:) na pewno będę monitorować sprawę za pomocą ZUNE 😉 pozdrawiam

  • Entuzjasta new tiles

   Obawiam się, że bez wymuszenia może być problem. Od miesiąca spawdzam w ZUNE czy jest aktualizacja. Okazuje się, że przed dostepną teraz aktualizacją 7.8 – wersja 7.10.8858.136 są do zainsalowania 2 poprzedzjące aktualizacje 7.5 – wer. 7.10.8779.8 oraz 7.5 – wer.7.10.8783.12, które od miesiąca wcale nie pokazały się w ZUNE przy sprawdzaniu bez wymuszania, a powinny być. 
   Oto najlepszy opis wymuszenia:
   W telefonie koniecznie!!! wyłącz WiFi oraz transmisję danych.Podłącz smartfona do komputera i uruchom program Zune.W Zune wybierz Telefon i przejdź do Ustawień (u góry okna), a następnie Aktualizuj.Pozwól Zune sprawdzić, czy dostępne są aktualizacje. Program oczywiście poinformuje o ich braku.Następnie wybierz dowolną opcję z zakładki Telefon (może być Łączenie, Obrazy i filmy) i wróć do opcji Aktualizuj.Kiedy oprogramowanie znów zacznie wyszukiwać aktualizację, po kilku sekundach (czasem wystarczy 1-2 s, ale jeśli jest komunikat brak połączenia, nieco dłużej 5-6 s) odłącz komputer od połączenia internetowego (wyciągnij kabel, wyłącz WiFi lub w systemie klikając na ikonę połączenia i wyłacz).Poczekaj około 30 s, aż wyświetli się komunikat o dostępnej aktualizacji.Jeśli próba się nie udała,oznacza to, że za późno albo zbyt szybko został odłączony Internet.
   Jeśli w Zune pojawi się aktualizacja, trzeba natychmiast podłączyć Internet i rozpocząć instalację.
   Warto uzbroić się w cierpliwość i spróbować kilka razy. Pamiętajcie, że aktualizacja podzielona jest na 3 części sprawdzaj numery wersji podane wyżej!!! Niestety po wykonaniu instrukcji i zainstalowaniu pierwszego pakietu Zune nie wykrywa kolejnego oprogramowania automatycznie, wymuszanie należy powtórzyć. To co Nokia i Microsoft wyprawia z nami posiadaczmi Windows Phone jest beznadziejne! Ale trudno udaje sie wymusić 🙂
   Ja zainstalowałem w ciągu 1,5 godz. Dopiero w 3 wersji pokażą się nowe kafelki WP 7.8 Hurrrrra!!!

   • greg

     Dzięki za dokładny opis, wszystko działa tak jak to opisałeś.

 • też nie mam

 • Janek

  aktualizacja jest tylko trzeba umiec wymusic w zune (poprzez odłączenie internetu podczas wyszukiwania w zune ) az sie uda 3 kolejno aktualizacje 

  • Michal_Rogowicz

    tak, ale tutaj chodzi o dobrowolne udostępnianie

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama