Michał Rogowicz | 26-07-2012 12:39 |

Smartfony Nokia Lumia sprzedają się lepiej, niż pierwszy iPhone

Lumia 710 i Lumia 800Czyżby Nokia Lumia zostały dobrze przyjęte przez rynek? Według informacji firmy analitycznej Strategy Analytics, smartfony Nokia Lumia sprzedają się lepiej, niż pierwszy iPhone na rynku. Jest to okres pierwszych trzech miesięcy.

Firma analityczna Strategy Analytics twierdzi, że smartfony Nokia Lumia sprzedają się lepiej niż iPhone, ale tutaj ważna wiadomość – chodzi tylko o pierwsze trzy miesiące dostępności na rynku!

Od samego początku pojawienia się na rynku smartfonów Nokia Lumia, fiński producent sprzedał 6,9 mln sztuk Lumii. Chodzi o okres od IV kwartału 2011 do II kwartału 2012. Jest to dość dobry wynik, ponieważ w tym samym okresie Apple sprzedało „zaledwie” 3,7 mln sztuk iPhone. Ale wtedy był to rok 2007, więc zupełnie inny rynek, niż teraz. Z kolei w 2099 roku, przez ten sam czas, Samsung sprzedał 1,3 mln telefonów z Androidem.

Porównując te dane do Nokii, to Nokia Lumia może być hitem, ale zauważmy, że teraz kondycja na rynku jest inna. Popyt na smartfony znacznie wzrósł…

Ale tak czy siak, Nokia Lumia nie radzi sobie tak źle. Czyżby Nokia powoli odbijała się od dna i teraz już tylko szerokie wody? Ja mam taką DUŻĄ nadzieje!

 • Gosc

  No i mówiłem, że Lumia jest git! 🙂

  • Michal_Rogowicz

    ale jesteś zadowolony z wyników sprzedaży? Mysląłem, że będą lepsze, gorsze?

 • Adi314

  „Z kolei w 2099 roku, przez ten sam czas, Samsung….” Woo ale cofnęliśmy się w przyszłości. A tak na serio to Nokie lumie to porażka, trzeba było zostac przy Symbianie i MeeGo – chyba najlepszy system na smartfony… ale szefostwo Noki wolało Microsoft-a a raczej ich kase… 

  • Michal_Rogowicz

    też żałuje, ale Windows Phone to też ciekawy system

   • Adi314

    Zgadzam się ze Windows Phone jest ciekawym systemem którego nie da sie pomylić z żadnym innym systemem na smartfony, ale irytuje mnie kilka rzeczy w nim: Brak możliwości wysłania mp3 przez Bluetooth, brak możliwości zmiany dzwonka (oczywiście  dla zwykłego śmiertelnika), oraz dźwięk odtwarzany z Nokii z systemem Windows jest po prostu fatalny, co innego w Symbianie gdzie dźwięk jest jednym z głównych powodów dlaczego własnie wybrałem Nokie…  Windows phone ma bardzo mało ustawień a chyba każdy lubi po majstrować cos w telefonie aby się wyróżniał od innych.

 • ttt

  Szprzedaż lumii w poszczególnych kwartałach
  IV kwartał 2011 r. więcej niż 1 mln
  I kwartał 2012 r.  ponad 2 mln
  ponad 4 mln sztuk lumii w II kwartale to nie jest zła liczba
  wydaje mi się że w związku z październikowymi premierami telefonów z wp8
  w ostatnim kwartale sprzedaż wyniesie 6 mln, a w 1 kwartale 2013 r. (kolejne premiery) 10 mln
   

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama