michalrogowicz | 21-09-2016 08:51 |

Smartfon – wymarzone urządzenie nastolatka

smartphone Smartfon – wymarzone urządzenie nastolatka
Smartfony podbijają serca nastolatków. Przy ich pomocy można prowadzić rozmowy, wysyłać wiadomości tekstowe i graficzne, korzystać z internetu, robić zdjęcia etc., przy czym urządzenie, które może tak wiele jest niewielkie i mieści się w kieszeni. To sprzęt o którym marzy każdy nastolatek.

Smartfon – w roli komórki
Najprostsze funkcje smarfonów to oczywiście rozmowy telefoniczne i możliwość wysyłania wiadomości tekstowych i graficznych. Wszystkie te funkcje nastolatki wykorzystują nie w 100, ale w 1000 procent. Każdy codziennie dzwoni i wysyła dziesiątki wiadomości, aby być w stałym kontakcie ze znajomymi.

Internet w smartfonie

Dla nastolatków ważniejszy od rozmów jest dostęp do internetu. To dzięki niemu są na bieżąco z informacjami, które pojawiają się w mediach społecznościowych. Internet to dla młodzieży źródło wiedzy, ale również płaszczyzna wymiany myśli, poznawania nowych ludzi, nawiązywania przyjaźni.

Aplikacje mobilne
To hit ostatnich lat. Dzięki smartfonom można używać wielu aplikacji. Niektóre z nich służą do zabawy jak np. gry, inne pozwalają poznać okolicę np. Pokemon Go, a jeszcze inne dają możliwość pomocy potrzebującym np. w akcji „Pomoc mierzona kilometrami”. Obecnie tysiące aplikacji na smartfony ułatwia życie ale także zapewnia bezpieczeństwo czy utrzymanie organizmu w dobrym zdrowiu.

Kto powinien kupić smartfona nastolatkowi?
Smartfon może być doskonałym prezentem, ale też może być urządzeniem, które nauczy nastolatka mądrego dysponowania swoimi pieniędzmi. Wprawdzie smarfony z najwyższej półki kosztują nawet kilka tysięcy złotych, ale proste modele można znaleźć już za niewiele więcej niż 200 zł. Jeśli rodzice są za opcja własnych zakupów warto podpowiedzieć nastolatkowi, że może poszukać ciekawych ofert np. w internecie, korzystając z porównywarek cen.

Smartfon to dla dzisiejszych nastolatków bardzo ważne urządzenie. Warto zadbać o to, aby było ono mądrze wykorzystywane. Dzięki niemu można nauczyć młodego człowieka nie tylko obsługi przydatnych aplikacji ale również oszczędzania i mądrych zakupów – choć pewnie niejeden rodzic nawet o tym nie pomyśli.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
  • Reklama