Michał Rogowicz | 03-12-2014 21:33 |

Smart Home oraz Health Care. Dodatkowe usługi Prestigio. Kierunek dobry

Prestigio Smart HomeW ostatnim czasie mam okazję testować smartfona Prestigio Multiphone 8500 Duo z Windows Phone 8.1 i była to doskonała okazja do zapoznania z całą ofertę, jaką marka Prestigio oferuje. Producent nie ograniczył się jedynie do produkcji smartfonów i tabletów, ale są także akcesoria. Moją uwagę przykuły jednak usługi Prestigio Smart Home oraz Prestigio Health Care.

Prestigio Smart Home, czyli zarządzaj swoim światłem z poziomu urządzenia mobilnego

Prestigio Smart Home to przede wszystkim aplikacja do zainstalowania na smartfonach oraz tabletach internetowych z systemem operacyjnym Google Android. Jednak urządzenie musi mieć Androida w wersji 4.3 lub wyższej. Interfejs do zarządzania wszelkimi opcjami jest czytelny i jasny. Z obsługą poradzi sobie nawet laik. Za pośrednictwem Prestigio Smart Home możemy zarządzać wszystkim urządzeniami, które są podpięte do aplikacji. W każdej chwili możemy wyłączyć światło, zmienić jego kolor. Wszystkie żarówki można podpinać pod konkretne pokoje w domu. W ustawieniach jest opcja planowania włączenia oraz wyłączenia światła.

Aby w pełni korzystać z inteligentnego rozwiązania Prestigio Smart Home należy zaopatrzyć się w dodatkowe produkty marki Prestigio. Użytkownik musi zdecydować się na zakup specjalnych żarówek LED, które są wyposażone w technologię Bluetooth i za jego pośrednictwem łączą się z aplikacją. LEDy dostępne w trzech wersjach – z „ciepłym”, „zimnym” lub kolorowym światłem. Przed zakupem trzeba się zastanowić, aby nie narażać się na dodatkowe koszty.

Prestigio Smart Home

Zarządzanie światłem w domu to nie jedyna zaleta Prestigio Smart Home. Dodatkowo Prestigio oferuje stację pogodową – Smart Weather Station, której zadaniem jest przedstawienie informacji na temat aktualnej temperatury, wilgotności oraz ciśnienia powietrza. Stacja pogodowa łączy się z aplikacją za pomocą modułu Bluetooth 4.0 Low Energy. Sam sprzęt jest zasilany jest dwoma bateriami typu AAA. Według producenta, Prestigio Smart Home może działać na jednym zestawie zasilania ponad rok.

Prestigio Health Care, czyli pakiet narzędzi do badania o własne zdrowie

Prestigio Health Care to kolejny program, który Prestigio rozwija. Jest to pakiet urządzeń oraz specjalnie przygotowana aplikacja. Dzięki czemu Prestigio chce dbać o zdrowie swoich użytkowników. Jak to dokładnie działa?

Prestigio Health Care

Przede wszystkim musimy wyposażyć się w sprzęty z serii Prestigio Health Care. Producent w ofercie wagę tylko do ważenia, wagę do analizy całego ciała, krokomierz oraz ciśnieniomierz. Każde z tych urządzeń służy do badania innych cech fizjologicznych człowieka. Za pomocą krokomierza dowiemy się o liczbie przebytych kroków, długości trasy, spalonych kaloriach oraz ile spędziliśmy czasu na spacerze. Inteligenta waga przekazuje informacje o ciele użytkownika – waga, BMI, procent tkanki tłuszczowej oraz wody, masa mięśniowa oraz gęstość kości. Natomiast ciśnieniomierz zadba o stan serca – ciśnienie krwi, rytm serca oraz w razie potrzeby pokaże wiadomość o nieregularnym biciu serca.

Gdy już mamy te urządzenia, to musimy je sparować z oprogramowaniem Family Health Compass, które jest dostępne dla systemów operacyjnych Google Android (w wersji co najmniej 4.3) oraz iOS. Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie lub tablecie podłączyć produkty Prestigio za pośrednictwem modułu Bluetooth. Wszystkie dane można zapisywać, przechowywać i analizować swoje wyniki. Można je przeglądać w formie tabeli lub wykresu.

Family Health Compass

Narzędzie do pomiaru stresu uzupełnia kwestionariusz Life Compass, który pomaga określić nawyki dotyczące stylu życia i podjąć pierwsze kroki w celu ich poprawy. W opcjach jest jeszcze kilka ciekawych opcji, m.in. cele aktywności, mierzenie tętna.

Czekam, aż Smart Home oraz Health Care pojawi się na Windows Phone

Niestety na tą chwilę Prestigio nie przygotowało aplikacji dla smartfonów oraz tabletów z systemem operacyjnym Windows Phone 8 oraz Windows 8, ale ja mam naprawdę sporą nadzieje, że ta sytuacja się zmieni. Przygotowanie odpowiednich wersji Smart HomeHealth Care nie jest takie proste, bowiem żarówki, czy stacje pogodowe również muszą współpracować z platformami Microsoftu. Jednak nadzieja umiera ostatnia i ja się tej wersji będę trzymał…

Informacje opublikowane również na otabletach.pl

  • Marek Majewski

    dbania nie „badania”

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama