Michał Rogowicz | 10-12-2013 13:48 |

Słuchawki Bluetooth Nokia BH-121 oficjalnie pokazane! Co oferują?

Nokia BH-121

Nokia BH-121

Nokia Guru to już oficjalnie słuchawki Bluetooth Nokia BH-121. Nowe akcesorium jest już dostępne oficjalnie w sprzedaży. Nokia BH-121 jest kompatybilne z Windows Phone oraz Nokia Asha.

O urządzeniu o tajemniczej nazwie Nokia Guru pisałem jeszcze w październiku. Wtedy w sieci pojawiały się plotki, jakoby miałby to być odtwarzacz muzyczny – konkurencja dla iPoda. Jednak bardzo się pomylono. Nie będzie to żaden specjalistyczny odtwarzacz muzyczny.

Już wcześniej okazało się, że będzie to zestaw słuchawkowy z Bluetooth oraz NFC, a teraz się to potwierdziło. Nokia oficjalnie pokazała to akcesorium na swoim oficjalnym blogu.

Słuchawka bezprzewodowa Bluetooth Nokia BH-121 oficjalnie

Co oferuje słuchawka Nokia BH-121? Otóż ma to być zgrabne i poręczne akcesorium. Zadbać mają o to kompaktowe wymiary 39 x 39 x 12 mm, a także możliwość przywieszenia zestawu do ubrania za pomocą specjalnego klipu.

Na głównej konsoli zestawu słuchawkowego Nokia BH-121 znajdziemy przyciski odpowiadające za obsługę połączeń, odtwarzanie muzyki, regulację głośności, Bluetooth oraz za zmianę utworów. Te ostatnie umieszczone na krawędzi, aby łatwiej było nimi zarządzać.

Nokia BH-121 składa się z słuchawek dousznych WH-208. Producent zapewnia, że dźwięk jest głośny i wyraźny. Jednak w każdej chwili możemy podłączyć dowolne słuchawki za pomocą złącza jack 3,5 mm.

Fajnym dodatkiem jest śledzenie stanu zużycia baterii za pomocą wbudowanych diody LED.

Nokia BH-121 black

Nokia BH-121 black

Parowanie NFC

Bardzo ważnym aspektem w zestawie słuchawkowym Nokia BH-121 jest wbudowany moduł NFC. Umożliwia on parowanie BH-121 z innymi telefonami z NFC. Wystarczy tylko zbliżyć do siebie dwa urządzenia, a natychmiast połączenie jest nawiązywane.

Cena Nokia BH-121

Zestaw słuchawkowy Bluetooth Nokia BH-121 wraz z NFC będzie dostępne w cenie 39 euro, czyli około 160 zł. W Polsce raczej będzie to kwota do przyjęcia, ale i tak myślę, że będzie mniejsza. Sprzedaż już w grudniu, ale ciekawe kiedy u nas…

A Wy co sądzicie o tym urządzeniu? Czy faktycznie my klienci czekamy na takie dodatki do naszych smartfonów, czy telefonów?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama