Michał Rogowicz | 16-05-2012 12:16 |

Siri zmieniło zdanie. Nokia Lumia 900 już nie jest najlepszym smartfonem

Nokia Lumia 900Jeszcze kilka dni temu, asystent głosowy Siri twierdziło, że najlepszym smartfonem jest multimedialny produkt Nokia Lumia 900. Jednak teraz Siri zmieniło zdanie, oczywiście przy pomocy programistów Apple.

Kilka dni temu asystent głosowy Siri na pytanie, jaki telefon komórkowy jest najlepszy odpowiadał, że to multimedialna Nokia Lumia 900 z systemem operacyjnym Widnows phone 7.5 Mango. Wywołało to dość sporo szumu w mediach.

Z takiej odpowiedzi na pewno była zadowolona Nokia, bo zdobyła darmową reklamę w produkcie konkurencji. Ponadto pojawiło się mnóstwo wpisów na ten temat. A nie zapłacono za to ani grosza…

Jednak pracownicy Apple szybko wzięli sprawy w swoje ręce. Chociaż Siri pobiera bazę danych oraz informacje z Wolfram Alpha, to jednak Apple w bezczelny sposób zmieniło odpowiedź na iPhone 4S. Nie byłoby by w tym nic dziwnego, gdyby nie wcześniejsze zapewnienia, że Siri to inteligentny asystent głosowy. Widać, że jednak nie jest on tak bardzo inteligenty.

Ale wyszukiwarka Wolfram Alpha nadal wskazuje na odpowiedź na Nokie Lumia 900.

Ponadto rzecznik Nokii dość uszczypliwie skomentował całą sytuacje. Skoro Apple pozycjonuje Siri jako inteligentny system, to czemu zmienia odpowiedzi, tak jak im się tylko podoba? I w tych słowach jest sporo racji. Nie uważacie?

A Wy co sądzicie o tej całej sytuacji? Apple dobrze zrobiło zmieniając odpowiedź?
I tak pewnie za kilka tygodni nikt o tym całym wydarzeniu nie będzie pamiętać.

  • Damioqq

    Apple dało ciała, ale wtopa……. Wstyd

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama