Michał Rogowicz | 18-07-2012 11:39 |

Samsung OMNIA M z Windows Phone. Konkurencja dla Lumii 800?

Samsung OMNIA MFirma Samsung nie tylko smartfonami z Androidami stoi. Koreański producent nie zamierza odwracać się od Microsoftu i wprowadził do sprzedaży, także w Polsce, model Samusng OMNIA W z Windows Phone 7.5 Mango, ekranem 4 cale i procesorem 1 GHz. Czy jest lepszy od Lumii 800?

Samsung OMNIA M ma 10,5 mm grubości oraz wygięty ekran Super AMOLED o przekątnej 4 cala. Wyświetlacz zapewnia oszczędność baterii o 20%. Urządzenie zostało także wyposażone w aparat z auto focusem o matrycy 5 MPix oraz wszystkie możliwe moduły transmisji danych, w tym HSDPA (do 7,2 Mbps), Bluetooth 2.1, microUSB 2.0 oraz łączność WiFi.

Wszystkie pobrane i przesłane treści będziemy mogli zapisać w pamięci telefonu o pojemności 4GB. Do dyspozycji użytkowników telefonu z Windows Phone jest także 7GB wirtualnego dysku SkyDrive. Można w nim przechowywać każdego rodzaju pliki – dokumenty, multimedia itd. Dostęp do nich uzyskuje się z poziomu telefonu, jak i komputera. Urządzenie ma także baterię o pojemności 1500 mAh.

Nowy smartfon został także wyposażony w funkcję AllShare, która umożliwia współdzielenie plików multimedialnych między różnymi urządzeniami Samsung, w tym telewizorem, laptopem czy też aparatem fotograficznym.

Oczywiście Samsung OMNIA M pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 7.5 Mango.

Samsung OMNIA M ma kosztować 999 zł.

Obecnie w tej cenie można kupić już Lumie 800 i wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem, ponieważ w tej samej kwocie zakupu otrzymamy aplikację, które na próżno by szukać w innych smartfonach z Windows Phone. Mowa oczywiście o Nokia Mapy, Nokia Nawigacja, czy Nokia Muzyka z wszystkimi dodatkowymi usługami. Ponadto nie umniejszając nic Samsungowi, to wątpie, aby OMNIA M była lepiej wykonana niż Lumia 800. A Wy co sądzicie? Co byście wybrali – OMNIE M czy Lumie 800?

Postaram się załatwić OMNIE M do testów i wtedy sprawdzimy…

 • Piotreeex

  No ciekawe propozycje. Musiałbym je wziąć w rękę, aby ocenić, który jest lepszy

  • Michal_Rogowicz

    dlatego właśnie chcę ją wziąć na testy 🙂

 • Michal P2050

  Cena atrakcyjniesza, bo stawiam za 999zł to cena sklepowa, a lumii 800 w sklepie się w życiu nie kupi za takie pieniądze. Bardziej konkurencja dla 710 cenowo(ceny sklepowe)

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama