Michał Rogowicz | 10-12-2013 14:47 |

Sailfish OS uruchomiony na Nokia N9. Poradnik jak zainstalować

Nokia N9 z Sailfish OS

Nokia N9 z Sailfish OS

Zagraniczny serwis branżowy opublikował bardzo ciekawy materiał wideo, w którym widać jak jest uruchomiony system operacyjny Sailfish OS na multimedialnym smartfonie Nokia N9. Ponadto jest instrukcja, jak samemu zainstalować Sailfish OS.

System operacyjny Sailfish OS to następca platformy MeeGo, która swojego czasu była rozwijana przez inżynierów fińskiego producenta, ale niestety po podjęciu współpracy z Microsoftem zakończono pracę nad MeeGo. Ten system operacyjny przejął zespół do tej pory pracując w Nokii nad nim i założyli własną firmę. Zebrali fundusze i rozpoczęli pracę nad Sailfish OS.

Sailfish OS uruchomiony na Nokia N9

Deweloperzy zapowiedzieli, że każdy będzie mógł sam zainstalować platformę Sailfish OS na swoim smartfonie z Androidem. Jednak można tego dokonać także na smartfonie Nokia N9 z MeeGo.

Na poniższym wideo możecie zobaczyć, jak działa Sailfish OS w Nokia N9, ale niestety nie wszystkie funkcje działają prawidłowo, jak w ogóle nie są dostępne.

Mowa o:
– Android nie działa,
– przesuwaniem palcem w dół by zamknąć,
– czas nie jest prawidłowy,
– aparat fotograficzny i GPS nie działa,
– niektóre aplikacje trzeba uruchamiać jeszcze raz.

Jak zainstalować?

Należy skorzystać z internetowej encyklopedii Wikipedia, a dokładniej z wpisu poświęconego instalacji Nemo. Wystarczy wszystko robić tak jak jest tam napisane, ale zamiast pliku Nemo wgrać Sailfish. Pobrać go można klikając tutaj.

źródło: mynokiablog.com

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama