Michał Rogowicz | 21-11-2014 13:23 |

Rozpoczynamy testy Prestigio MultiPhone 8500 Duo. Alternatywa dla smartfonów Lumia? [wideo]

Prestigio MultiPhone 8500 DuoWczoraj kurierem otrzymałem smartfona z systemem operacyjnym Windows Phone. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby była to Lumia, a tu zupełnie inny producent. Tym razem mam okazję testować smartfona Prestigio MultiPhone 8500 Duo z Windows Phone 8.1 oraz technologią Dual-SIM.

Prestigio to marka premium wśród producentów w Polsce. W ostatnich miesiącach radzi sobie coraz lepiej, a to dzięki fajnym kontraktom z operatorami oraz największymi sieciami sprzedaży sprzętu elektronicznego. Ale i sama jakość produktów nie jest najgorsza. A jak jest w przypadku Prestigio MultiPhone 8500 Duo? Do produkcji wykorzystano plastik, ale wydaje się to dość solidne rozwiązanie. Konstrukcja nie skrzypi podczas nacisku, nie wydaje dziwnych odgłosów. Ramka jest polakierowana i sprawia wrażenie aluminiowej. Tylna klapka jest ściągalna, ale i podatna na zabrudzenia. Łatwo na niej pozostawić odciski palców, ale co najważniejsze – wydaje się, że jest odporna na porysowania. Choć to okażę się po 2-3 tygodniach użytkowania. Na pewno o tym wspomnę w recenzji…

Niestety obiektyw aparatu fotograficznego o matrycy 8 Mpix nie jest umieszczony w żadnym zagłębieniu, a wręcz przeciwnie. Widać, że zastosowane rozwiązanie jest duże i nieco wystaje poza obudowę. Dlatego trzeba uważać, aby nie porysować szkła. Na ocenę jakości zdjęć oraz filmów przyjdzie jeszcze czas…

Prestigio MultiPhone 8500 Duo

Na przodzie Prestigio MultiPhone 8500 Duo umieszczono 5-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Technologia IPS pozwala na użytkowanie ekranu nawet w słonecznie dni. Jakość prezentowanych kolorów jest dobra, ale nie rewelacyjna. Podobnie jak w smartfonach Nokii – Lumia 520, Lumia 525 albo Lumia 530.

Prawidłowe działanie systemu operacyjnego Windows Phone 8.1 ma zapewnić 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 o częstotliwości taktowania 1,2 Ghz, układ graficzny Adreno 302 oraz 1 GB RAM. W praktyce wszystko działa sprawnie, ale nieco wolniej niż w Lumiach. Wydaje mi się, że optymalizacja w smartfonach fińskiego producenta jest lepiej wykonana. Moduł WiFi zainstalowany w Prestigio MultiPhone 8500 Duo pozwala na sprawne przeglądanie storn internetowych, a jest to też możliwe dzięki Internet Explorer.

Na rynku nie ma jeszcze wielu smartfonów z systemem operacyjnym Windows Phone oraz Dual-SIM. Nokia ma w ofercie Lumia 630 i to dla tego modelu Multiphone 8500 Duo może być konkurencją. Funkcjonalność tego rozwiązania jest dokładnie taka sama – każda karta SIM ma osobny kafelek łączności i wiadomości.

Macie jakieś pytania dotyczące Prestigio MultiPhone 8500 Duo?
Czy coś Was szczególnie interesuje w tym smartfonie, co mam sprawdzić? Dajcie znać w komentarzach…

Na koniec mam dla Was zestaw, jaki otrzyma każdy klient, który zdecyduję się na zakup Prestigio MultiPhone 8500 Duo. Jest to standardowe zestawienie gadżetów – telefon, bateria, ładowarka sieciowa, kabel microUSB oraz instrukcja obsługi. Producent niczym nie zaskakuje, ale w sumie nic więcej nie potrzeba. Może jedynie dodatkowego etui chroniącego przez uszkodzeniami.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama