Michał Rogowicz | 21-11-2014 13:23 |

Rozpoczynamy testy Prestigio MultiPhone 8500 Duo. Alternatywa dla smartfonów Lumia? [wideo]

Prestigio MultiPhone 8500 DUO Rozpoczynamy testy Prestigio MultiPhone 8500 Duo. Alternatywa dla smartfonów Lumia? [wideo]Wczoraj kurierem otrzymałem smartfona z systemem operacyjnym Windows Phone. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby była to Lumia, a tu zupełnie inny producent. Tym razem mam okazję testować smartfona Prestigio MultiPhone 8500 Duo z Windows Phone 8.1 oraz technologią Dual-SIM.

Prestigio to marka premium wśród producentów w Polsce. W ostatnich miesiącach radzi sobie coraz lepiej, a to dzięki fajnym kontraktom z operatorami oraz największymi sieciami sprzedaży sprzętu elektronicznego. Ale i sama jakość produktów nie jest najgorsza. A jak jest w przypadku Prestigio MultiPhone 8500 Duo? Do produkcji wykorzystano plastik, ale wydaje się to dość solidne rozwiązanie. Konstrukcja nie skrzypi podczas nacisku, nie wydaje dziwnych odgłosów. Ramka jest polakierowana i sprawia wrażenie aluminiowej. Tylna klapka jest ściągalna, ale i podatna na zabrudzenia. Łatwo na niej pozostawić odciski palców, ale co najważniejsze – wydaje się, że jest odporna na porysowania. Choć to okażę się po 2-3 tygodniach użytkowania. Na pewno o tym wspomnę w recenzji…

Niestety obiektyw aparatu fotograficznego o matrycy 8 Mpix nie jest umieszczony w żadnym zagłębieniu, a wręcz przeciwnie. Widać, że zastosowane rozwiązanie jest duże i nieco wystaje poza obudowę. Dlatego trzeba uważać, aby nie porysować szkła. Na ocenę jakości zdjęć oraz filmów przyjdzie jeszcze czas…

Prestigio MultiPhone 8500 Duo 2 Rozpoczynamy testy Prestigio MultiPhone 8500 Duo. Alternatywa dla smartfonów Lumia? [wideo]

Na przodzie Prestigio MultiPhone 8500 Duo umieszczono 5-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Technologia IPS pozwala na użytkowanie ekranu nawet w słonecznie dni. Jakość prezentowanych kolorów jest dobra, ale nie rewelacyjna. Podobnie jak w smartfonach Nokii – Lumia 520, Lumia 525 albo Lumia 530.

Prawidłowe działanie systemu operacyjnego Windows Phone 8.1 ma zapewnić 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 o częstotliwości taktowania 1,2 Ghz, układ graficzny Adreno 302 oraz 1 GB RAM. W praktyce wszystko działa sprawnie, ale nieco wolniej niż w Lumiach. Wydaje mi się, że optymalizacja w smartfonach fińskiego producenta jest lepiej wykonana. Moduł WiFi zainstalowany w Prestigio MultiPhone 8500 Duo pozwala na sprawne przeglądanie storn internetowych, a jest to też możliwe dzięki Internet Explorer.

Na rynku nie ma jeszcze wielu smartfonów z systemem operacyjnym Windows Phone oraz Dual-SIM. Nokia ma w ofercie Lumia 630 i to dla tego modelu Multiphone 8500 Duo może być konkurencją. Funkcjonalność tego rozwiązania jest dokładnie taka sama – każda karta SIM ma osobny kafelek łączności i wiadomości.

Macie jakieś pytania dotyczące Prestigio MultiPhone 8500 Duo?
Czy coś Was szczególnie interesuje w tym smartfonie, co mam sprawdzić? Dajcie znać w komentarzach…

Na koniec mam dla Was zestaw, jaki otrzyma każdy klient, który zdecyduję się na zakup Prestigio MultiPhone 8500 Duo. Jest to standardowe zestawienie gadżetów – telefon, bateria, ładowarka sieciowa, kabel microUSB oraz instrukcja obsługi. Producent niczym nie zaskakuje, ale w sumie nic więcej nie potrzeba. Może jedynie dodatkowego etui chroniącego przez uszkodzeniami.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
  • Reklama