Michał Rogowicz | 15-11-2012 22:42 |

Relacja z premiery Nokia Lumia 820 i Nokia Lumia 920. Galeria zdjęć i ciekawe info

Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820Dzisiaj w Warszawie odbyła się polska premiera dwóch multimedialnych smartfonów Nokia Lumia 820 oraz Nokia Lumia 920. Oba modele pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8. Oczywiście nas na premierze nie mogło zabraknąć, a dodatkowo mamy kilka ciekawych informacji.

Całą prezentację prowadziły trzy osoby Robert Siekierski, dyrektor generalny w Nokia Poland, Tomasz Parfjanowicz oraz gość z kierownictwa Nokii, z najwyższych szczebli. Najwięcej ciekawych informacji przekazały te dwie pierwsze osoby. Gość raczej pojawił się tylko, aby pokazać, że polski rynek jest dla firmy Nokia ważny. Jednak jego osoba budzi naprawdę pozytywne i miłe odczucia.

Przejdę jednak do konkretów. Tomasz Parfjanowicz opowiadał o głównych zaletach dwóch nowych Lumii. Wymienił, że oba modele charakteryzują się technologią 10 styków na wyświetlaczu. Co to oznacza? Otóż ekran można obsługiwać za pomocą palca, paznkoci, klucza, czy nawet rękawic zimowych.

Jednak najciekawsze informacje zostawiono na koniec, bo o nowych Lumiach wiadomo już wszystko.

Robert Siekierski przekazał kilka ciekawych informacji. Otóż po tygodniu na testy smartfona Lumia 820 zapisało się ponad 25 tys. użytkowników. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik i widać, że nowa Lumia cieszy się zainteresowaniem. Ponadto nowe Lumie 820 i 920 są już dostępne w Plusie oraz Orange. Ale już niedługo zadebiutują także w T-Mobile oraz w sieci sprzedaży Media Markt.

Jeśli chodzi o branding nowych Lumii to będzie polegał jedynie na wgraniu okna powitalnego operatora, a dokładniej loga. Nic więcej nie będzie zmieniane, więc wszystkie wersje Lumii (te kupione w wolnej sprzedaży oraz u operatora) otrzymają aktualizację softu w tym samym czasie.

Ale to nie koniec informacji dotyczących nowych Lumii. Otóż wszystkie spoty reklamowe Lumii 820 i Lumii 920 nakręcono w Polsce i to za pomocą Nokii Lumia 920.

Jeśli chodzi o inne, starsze Lumie, to Nokia Lumia 610 cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. W sierpniu oraz wrześniu Lumia 610 była najlepiej sprzedającym się telefonem komórkowym w Polsce, nie tylko smartfonem. Niestety konkretnych liczb nie podano… Jestem naprawdę miło zaskoczony, ale w sumie Lumia 610 ciekawe urządzenie w niskiej cenie… A Wy co sądzicie o wynikach sprzedaży Lumii 610? Mają pokrycie z raportem sprzedaży na Allegro?

Na koniec potwierdzono, że trwają prace nad Windows Phone 7.8 dla użytkowników z Polski, ale nadal nie podano żadnej konkretnej daty… Wytłumaczono się tym, że przygotowane nowych Lumii było teraz priorytetem.

Prezentacja smartfonów Nokia Lumia 820 i Nokia Lumia 920

Obraz 1 z 24

Prezentacja multimedialnych smartfonów Nokia Lumia 820 i Nokia Lumia 920 z systemem operacyjnym Windows Phone 8.

 • jac

  A gdzie można się zapisać na te testy 820? Bardzo jestem zainteresowany, a nie mogę znaleźć ifnormacji

  • jac

    Dobra, już znalazłem 🙂

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama