Michał Rogowicz | 18-05-2012 14:20 |

Relacja z premiery Nokia Lumia 610 i Nokia Lumia 900. Galeria zdjęć

premiera Nokia Lumia 610 i Nokia Lumia 900Tak jak się spodziewałem, polski oddział firmy Nokia zaprezentował wczoraj dwa multimedialne smartfony z serii Nokia Lumia. Są to modele Nokia Lumia 610 oraz Nokia Lumia 900.

Premiera obu modeli odbyła się 17 maja 2012 roku w restauracji Concept 13 w Warszawie. Na konferencji pokazano Nokie Lumia 610 oraz Nokie Lumia 900.

Na początku spotkania pokazano filmiki z konkursu zorganizowanego w styczniu przez Nokie – Amazing every day. Trzeba przyznać, że użytkowników poniosła fantazja i przygotowali bardzo ciekawe materiały wideo.

Chociaż pokazano także smartfona Nokia Lumia 900, to jednak oprócz testowych sample nie mówiono o tym modelu nic. Wiadomo tylko, że pojawi się już za kilka tygodni w sprzedaży. Takie informacje przekazali przedstawiciele polskiego oddziału fińskiego producenta.

Nokia Lumia 900 to nic innego, jak powiększona wersja smartfona Nokia Lumia 800.

Zdecydowanie więcej powiedziano o Nokii Lumia 610. W sprzedaży pojawi się już dzisiaj. Na razie przez 2 tygodnie na wyłączności w sieci sprzedaży sprzętu elektronicznego RTV Euro AGD. Cena będzie wynosić 999 zł. Chociaż ten model miał być tańszy od Lumii 710 to obecnie jest nieco droższy. Jednak jak znam życie, to cena w ciągu 2-3 miesięcy spadnie.

Alicja Rdzanek z Nokia Poland opowiadała o najważniejszych funkcjonalnościach nowego smartfona. Od siebie mogę dodać, że Nokia Lumia 610 pewnie leży w dłoni. Została wykonana z lepszych materiałów niż Lumia 710, bądź została lepiej spasowana. Oczywiście dominuje plastik, ale dobrej jakości.

Moim zdaniem jeśli cena za ten model spadnie do 500 zł, to Nokia Lumia 610 może się cieszyć sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. Ponadto już niedługo w Orange zadebiutuje Nokia Lumia 610 z NFC.

Warto dodać, że Nokia Lumia 900 i Nokia Lumia 610 mają już funkcję udostępniania sieci internetowej, czyli routera. Modele Nokia Lumia 710 oraz Nokia Lumia 800 dostaną aktualizację w czerwcu 2012 roku. Termin nie jest jeszcze znany.

Dodatkowo Nokia Lumia 610 będzie miała funkcję wyciszania połączenia przychodzącego przez odwrócenie smartfona.

Na koniec dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy. Jak powiedział Robert Siekierski z Nokia Poland, sprzedaż smartfonów Nokia Lumia w Polsce osiągnęła pułap Nokii N8. Jeśli wierzyć tym zapewnieniom, to wyniki muszą być całkiem dobre, ponieważ Nokia N8 cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Ponadto sprzedaż Nokii Lumia można określić w setkach tysięcy. Na pytanie, czy według Nokii firma Samsung przegoniła fińskiego producenta w Polsce, Siekierski odpowiedział, że według ich danych – obie firmy idą łeb w łeb.

Nokia Lumia 610 to zdecydowanie najważniejszy smartfon Nokii z Windows Phone. Od sukcesu tego taniego modelu zależy cała przyszłość Nokii. Według mnie jest duża szansa, aby ten sukces osiągnąć. Nokia Lumia 610 jest mocna pod kątem specyfikacji (ekran 3,7 cala, procesor 800 MHz, 256 MB RAM, aparat 5 megapiksela). Ale co najważniejsze – system operacyjny działa płynie. Podczas pracy z tym urządzeniem, na konferencji, odniosłem wrażenie, że chociaż Lumia 610 jest najtańsza, to jednak nie jest najsłabsza. Pod względem wydajności zdecydowanie góruje nad tanimi smartfonami z Google Android.

Jeśli chodzi o ten model to ja jestem dobrej myśli i w Polsce powinien się ten model cieszyć sporym zainteresowaniem.

Premiera Nokia Lumia 610 i Nokia Lumia 900

Obraz 1 z 35

Prezentacja smartfonów Nokia Lumia 610 i Nokia Lumia 900

 • Rewers21

  ładnie tam 🙂

  • Michal_Rogowicz

    było klimatycznie 🙂

 • Łukasz

  Mam pytanie – czy w L610 ten tył obudowy jest taki gumowany jak w L710 czy jest to tworzywo z połyskiem ?

  • Michal_Rogowicz

   połysk połysk

 • Piotr

  Wiadomo coś o 808?
   

  • Michal_Rogowicz

    w tej chwili niestety nie. Ma być w maju, ale na razie brak oficjalnych info

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama