Konrad Karpieszuk | 28-05-2012 14:23 |

Recenzja gry Rollercoster Extrame [Symbian]

Rollercoster ExtrameNie jest to gra z tych, które ściągamy, bo wszyscy już w nią grają więc musimy i my. Pierwszy raz usłyszałem o tym tytule, gdy zobaczyłem go na liście gier dostępnych do pobrania za darmo w sklepie. Zachęciła mnie do pobrania ikonka – i tyle.

Pomimo powyższego gra okazała się dość pozytywnym zaskoczeniem. Daje nam przynajmniej kila godzin całkiem przyjemnej zabawy, a jeśli mamy dzieci – dla nich frajda będzie z pewnością jeszcze większa.

Na czym polega Rollercoster Extrame? Jak sama nazwa wskazuje, w grze jeździmy kolejką górską. Do dyspozycji mamy – jak wprzypadku większości gier – kilka etapów podzielonych dalej na kolejne przejazdy. Jadąc kolejką musimy wychylając się na boki (robimy to przechylając telefon) zbierać zielone znaczki i unikać kolizji ze znakami czerwonymi lub rozwieszonymi gdzieniegdzie sznurami na bieliznę. Czerwony znak nas zwalnia, zielony daje energię, którą możemy wykorzystać do chwilowego przyspieszenia. Cały szkopuł polega na tym, by przejechać zadaną trasę w czasie nie większym niż wyznaczony.

Rollercoster Extrame

Wbrew pozorom nie jest to łatwe. Jeśli nie będziemy przyspieszać, nie mamy szans na wygraną. Z kolei większe przyspieszenie to proszenie się o kolizję ze sznurem czy znakiem czerwonym. Dopiero kilka prób pozwoliło mi przejść dalej.

Gra prawdopodobnie spodobała mi się bo de facto jest kolejną wariacją na temat wyścigów samochodowych – bardzo uproszczonych wyścigów. Wagonik jedzie po torze – dodać muszę, że tor jest jak przystało na rollercoster bardzo powykręcany – więc odpada wszelkie sterowanie konieczne do skręcania. Sterowanie to zostało zastąpione wychyleniami ludzika z wagoniku, a że nie wszystkie znaki musimy zbierać lub unikać, wychylanie bywa często opcjonalne.

Rollercoster Extrame

To jest właśnie chyba jedyna wada gry: brak skomplikowania fabuły. O ile jak wspomniałem nie zawsze przejście planszy jest łatwe, to jednak gra może stać się po dłuższej chwili monotonna. I dla mnie taka też się stała. Mam nadzieję, że doczekamy się kolejnych bardziej urozmaiconych wydań. A co jeśli wychylając się moglibyśmy skręcać na rozjazdach i dzięki temu wybierać różne drogi przejazdu? To tylko jeden z pomysłów, jakie przyszły mi do głowy.

Rollercoster Extrame

Podsumowując: polecam. Co prawda gra nie należy do najbardziej wymagających i zaawansowanych, ale na pewno zapewnia dobrą możliwość na zabicie nadmiaru czasu. Jeśli ktoś właśnie zaczyna uczyć się sesji i szuka wymówki by tego nie robić, gra będzie jak znalazł 😉

Rollercoster Extrame

Plusy:
+ przyjemna rozgrywka,
+ dobra grafika,
+ dużo plansz.

Minusy:
– gra dość szybko się nudzi/

 • Kondzio536

  ja nic ttakiego nie znalazłem nokia c7 symbian belle’

 • Kondzio536

  a jednak jest 🙂

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama