Michał Rogowicz | 04-02-2013 17:46 |

Przydatne informacje dotyczące wymuszenia aktualizacji w Zune!

windows phone nowe logoDzisiaj otrzymałem bardzo ciekawe informacje dotyczące wymuszenia aktualizacji systemu operacyjnego Windows Phone 7.8 za pośrednictwem oprogramowania Zune. Przedstawił mi je jeden z użytkowników na podstawie własnego doświadczenia.

Już wcześniej słyszałem o możliwości wymuszenia aktualizacji za pomocą Zune, ale mi to nie działało i nie bardzo w to wierzyłem. Dlatego nie chciałem Was nawet informować o czymś, w co nie wierze. Napisałem natomiast o małym pliku, który umożliwiał aktualizację, ale z drobnymi mankamentami.

Dzisiaj jednak dostałem kilka ciekawych wskazówek dotyczących wymuszenia aktualizacji Windows Phone 7.8 za pomocą Zune.

Aby wymusić aktualizację należy najpierw w Lumii wyłączyć tryb WiFi oraz transmisję danych.

W kolejnym kroku odpalamy Zune, podłączamy Lumie do komputera i następnie wchodzimy w Ustawienia i aktualizację. Teraz najważniejsza część całej zabawy.

Należy sprawdzić czy jest dostępny nowy soft – pojawi się, że nie. Teraz przechodzimy do dowolnej opcji w ustawieniach i wracamy do aktualizacjo. Teraz znowu sprawdzamy aktualizację, ale po 2 sekundach należy wyłączyć WiFi w laptopie!

Teraz powinno nastąpić wyszukiwanie aktualizacji i powinna się pojawić. Taką sekwencje trzeba powtarzać.

Gdy pojawi się szybko komunikat, że nie ma aktualizacji, to znaczy, że coś zrobiono nie tak. Ponów próbę!

Jak powiedział nam użytkownik, zainstaluj się trzy partię aktualizacji. Do każdej trzeba wykonać ten sam zestaw czynności.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś inne wskazówki, albo czy te były dla Was przydatne?

 • Losdawidos1

   a co jak nie mam laptopa ?

  • lukasz.bo

   Wtedy trzeba wyłączyć Wi-Fi u sąsiada 🙂

 • Patriks1922

  dupa nie dziala ;(

  • Charles

   Proponuję kilkakrotnie sprawdzić jaki czas mija od włączenia aktualizacji do pojawienia się komunikatu, że telefon posiada aktualną wersję systemu i spróbować wyłączyć internet sekundę wcześniej ! W moim przypadku na początku było 20 sekund, później wyszukało w 6, a za trzecim razem w 3 sekundy więc udało mi się wyłączając neta po 2 sekundach !

   • Charles

    Dodam jeszcze, że jest chyba najnowsza aktualizacja: 7.10.8862.144 !

 • Wojo91

  Jeszcze raz powtórzę: najłatwiej i pewniej zaktualizować Lumie za pomocą Nokia Care Suite 5.0 i Nokia Data Package Manager 4.2 🙂  Michale, opisz ten sposób, bo serio jest najłatwiejszy 🙂

 • Bartek

  Udało sie przez takie wymuszenie zainstalowac 7.8 w 800 z plusa

  • Mateusz

    Dokładnie tak. Mam pytanko jaka jest ostateczna wersja Twojej aktualizacji?? 7.10.8858.136 ?? czyli w Zune (8858) czy nowsza jeszcze??

 • gość

   Witam

  Ja wszystkie aktualizacje w mojej Lumii 800  z TMobile robiłem poprzez wymuszenia z tym że w moim przypadku czas po jakim wyłączałem wi-fi w laptopie wynisił około 6 sekund

 • Masterdizz

  U mnie działa w 100% na początku trochę nie mogłem się wstrzelić ale dwie aktualizacje przeszły ostatnia (7.10.8858.136 – dzięki niej wygląd jak w Windows 8.0) czy to jest ostatnia aktualizacja i pobrałem wszystko… nie wiem więcej jakoś nie mogę wyłapać już tym sposobem… może ktoś wie czy istnieje nowsza jeśli tak dzięki za info.
  Nokia Lumia 800 sieć Orange.

 • Laurin

  Zrobiłam wszystkie aktualizacje za pomocą tego wymuszenia i zadziałało, ale trzeba się chwilę pomęczyć aby trafić na dobry moment do rozłączenia neta. Czas u mnie to jakieś 4-5s, lumia z Orange.

 • gość

  u mnie działa połowicznie występuje następujący problem: aktualizacja się włącza ale pobieranie cały czas na 0% , wie ktoś jak to naprawić?

 • Mario

  Mnie się udało wymusić za którymś razem i otrzymałem w sumie trzy aktualizacje. Odłaczałem internet po ok. 4 sek. Nokia Lumia 800 w Orange.

 • Bartek Duda

  Dzięki wielkie, właśnie się aktualizuje. Uff już nie mogę się doczekać, bym chyba nie doczekał na swoją kolej. I też odłączyłem ethernet w pc po upływie 6 sekund:3

 • Gsdfgf

  a hu..j z tym waszym sposobem

 • mocek

  temat do pizdy

 • Honorata P.

  do kija z tym badziewem, jutro jadę do serwisu Nokii i im nawtykam 😉
  A tak na serio, to z Plusa nie idzie, próbowałam od 2 sek. – 13 sek. i nico;((
  Może mnie ktoś oświecić ile w Plusie? Bo trafić nie mogłam, a slecze nad tym juz 40 minut..
  Ciagle „telefon jest zaktualizowany” lub nie można bo neta nie mam. Dodam, że mam wersję aktu. 8779 czy jakoś tak. Pomocy!!!

  • Entuzjasta new tiles

   Obawiam się, że bez wymuszenia może być problem. Od miesiąca spawdzałem w ZUNE czy jest aktualizacja. Okazuje się, że przed dostepną teraz aktualizacją 7.8 – wersja 7.10.8858.136 są do zainsalowania 2 poprzedzjące aktualizacje 7.5 – wer. 7.10.8779.8 oraz 7.5 – wer.7.10.8783.12, które od miesiąca wcale nie pokazały się w ZUNE przy sprawdzaniu bez wymuszania, a powinny być. 
   Oto najlepszy opis wymuszenia:
   W telefonie koniecznie!!! wyłącz WiFi oraz transmisję danych.Podłącz smartfona do komputera i uruchom program Zune.W Zune wybierz Telefon i przejdź do Ustawień (u góry okna), a następnie Aktualizuj.Pozwól Zune sprawdzić, czy dostępne są aktualizacje. Program oczywiście poinformuje o ich braku.Następnie wybierz dowolną opcję z zakładki Telefon (może być Łączenie, Obrazy i filmy) i wróć do opcji Aktualizuj.Kiedy oprogramowanie znów zacznie wyszukiwać aktualizację, po kilku sekundach (czasem wystarczy 1-2 s, ale jeśli jest komunikat brak połączenia, nieco dłużej 5-6 s) odłącz komputer od połączenia internetowego (wyciągnij kabel, wyłącz WiFi lub w systemie klikając na ikonę połączenia i wyłacz).Poczekaj około 30 s, aż wyświetli się komunikat o dostępnej aktualizacji.Jeśli próba się nie udała,oznacza to, że za późno albo zbyt szybko został odłączony Internet.
   Jeśli w Zune pojawi się aktualizacja, trzeba natychmiast podłączyć Internet i rozpocząć instalację.
   Warto uzbroić się w cierpliwość i spróbować kilka razy. Pamiętajcie, że aktualizacja podzielona jest na 3 części sprawdzaj numery wersji podane wyżej!!! Niestety po wykonaniu instrukcji i zainstalowaniu pierwszego pakietu Zune nie wykrywa kolejnego oprogramowania automatycznie, wymuszanie należy powtórzyć. To co Nokia i Microsoft wyprawia z nami posiadaczmi Windows Phone jest beznadziejne!
   Ja zainstalowałem w ciągu 1,5 godz. Dopiero w 3 wersji pokażą się nowe kafelki WP 7.8 Hurrrrra!!!

   • Honorata P.

    Dzięki za rady, nie wiedziałam, że nie mam najnowszej aktualizacji, prócz tej z nowym oprogramowaniem, tyle, że użeram się z tym gów*em od całego dnia i nic.
    Najciekawsze jest to, że robię DOKŁADNIE TO, CO MI NAPISAŁEŚ i nic. Masz rację, to co z nami robią, jest poprostu śmieszne!!! Włączyłam tryb samolotowy w Lumii i nic. Podobno Samsungi i HTC mieli bez wymuszania, tylko Nokię mają „wieczny problem” ;(
    Pozdrawiam, idę dalej „działać”.

    • Entuzjasta new tiles

     Jesli masz WP 7.5 – wer. 7.10.8779.8 to zapewna pojawią się tylko dwie nastepne wersje.
      W telefonie koniecznie!!! wyłącz WiFi oraz transmisję danych, tryb samolotowy zastaw w spokoju
     jest nie potrzebny. Podczas instalowania byłem zalogowany w ZUNE!!! może to na znaczenie.
     Oto najlepszy opis wymuszenia instalacji 7.8:
     http://komorkomania.pl/2013/01/31/windows-phone-7-8-juz-dostepny-co-nowego

 • Piotr Wojcik

  Wiecie co… kretyńskie to jest ale działa…. Lumia 820

 • Fenio

  Udało się w Lumi 610 z Play. Dwie pierwsze aktualizacje trzeba było wymusić ale trzecia poszła już normalnie. Czas po którym wyłączałem wifi w laptopie to około 4-5 sekund.

 • Tomek

  w ten sposób zaktualizowałem moją lumię 710 i się udało. w moim przypadku postąpiłem jak mój poprzednik, i poczekałem 6 sekund.

 • Faieldmarley94

  mam stosunkowo szybki iternet (chociaz nie wiem czy to od tego zalezy),a po 2 sekundach nie dzialalo. chcialem zobaczyc po 6 tak jak koledzy mowia ale potym czasie joz mi wywalalo ze jest zaktualizowany. odlaczylem internet po 3 sekundach i zadzialalo. takrze jak komuz z 6 sec nie idzie niech sproboje 4 😉

 • Adrian

  posiadam nokię lumie 610 NFC, komputer stacjonarny, internet z kablówki oraz router(możliwość włączenia i wyłączenia wi-fi), zalecam się do punktów z instrukcji. Natomiast, nadal wyświetlana jest informacja o tym, że „telefon jest zaktualizowany. Bieżąca wersja oprogramowania telefonu: 7.10 (8779). Możliwe, że coś robię źle. Wchodzę w ustawienia->telefon->aktualizuj przy włączonym internecie – brak aktualizacji, ponownie wchodzę w ustawienia->telefon->aktualizuj, ale tym razem podczas „sprawdzania dostępności aktualizacji” odłączam całkowicie internet – nadal brak aktualizacji, zostaje wyświetlona informacja „Nie można sprawdzić dostępności aktualizacji. Spróbuj ponownie później  Nie można połączyć sie z usługą aktualizacji. Odłącz i podłącz ponownie telefon. Upewnij się, że komputer ma połączenie z internetem(…)”. Co mam robić ?

  • Posiadacz Lumi

    A jesteś zalogowany do usługi Zune? Bo jak nie, to myślę, że się wymuszaniem nie da, też próbowałam bez zalogowania, i mi się nie udawało…Lecz, jak zaktualizowałam konto Zune i się zalogowałam, to za 4 razem mi poszła 1 paczka i potem to już krótko było z tymi dwiema..
   Pozdrawiam, i napisz tu, czy się udało. Trzymam kciuki:)

 • Adrian

  posiadam nokię lumie 610 NFC, komputer stacjonarny, internet z kablówki oraz router(możliwość włączenia i wyłączenia wi-fi), zalecam się do punktów z instrukcji. Natomiast, nadal wyświetlana jest informacja o tym, że „telefon jest zaktualizowany. Bieżąca wersja oprogramowania telefonu: 7.10 (8779). Możliwe, że coś robię źle. Wchodzę w ustawienia->telefon->aktualizuj przy włączonym internecie – brak aktualizacji, ponownie wchodzę w ustawienia->telefon->aktualizuj, ale tym razem podczas „sprawdzania dostępności aktualizacji” odłączam całkowicie internet – nadal brak aktualizacji, zostaje wyświetlona informacja „Nie można sprawdzić dostępności aktualizacji. Spróbuj ponownie później  Nie można połączyć sie z usługą aktualizacji. Odłącz i podłącz ponownie telefon. Upewnij się, że komputer ma połączenie z internetem(…)”. Co mam robić ?

 • luminka111

  próbowałam tak zrobić. Za pierwszym razem mi się udało, tylko, że zapomniałam ponownie podłączyć modem, gdy pojawiło się okno aktualizacji w Zune. Kilkakrotnie próbowałam zrobić to ponownie, ale bez najmniejszego skutku. Co teraz powinnam zrobić? Z góry dzięki.

 • Damianzmaczynski

   7,10,8779,8
  7,10,8783,12
  7,10,8858,136
  to są te 3 aktualizacje mi wymuszenie poszło całkiem sprawnie za 2 razem na kazdej aktualizacji , ostatnia to jest ta ze zmianom wielkosci kafelek 🙂

 • Rafał

  wszystko działa:) u mnie po 12 sekundach wyłączyłem wifi 🙂 dzięki za instrukcje:)

 • mmmm

  Wpisz swój komentarzLumia 800 – Plus – czekać po 2, 4, 6 sekund (roznie i nie zalezt od tego czy 2 sekundy onstalujesz 1, 2 czy 3ą akyualizacje).Po ostatniej byla jeszcze jakas „od razu” nr 4…Zaraz sprawdze co i jak!:)

 • BOGDAN

  Dzisiaj udało się zainstalować poprzez w/w opisane wymuszenie aktualizację najpierw 7.10.8783.12, potem 7.10.8858.136 i automatycznie wyświetliło „trwa sprawdzenie dostępności dodatkowych aktualizacji” wynikiem czego nastąpiło dwie nowe: 1.AKTUALIZACJA SYSTEMU WP DLA TELEFONÓW NOKIA ; 2. AKTUALICACJA SYSTEMU do wersji 7.10.8862.144 – LUMIA 610 z PLUSA

 • Michał

  Pomysł użytkownika „Charles” sie sprawdził. cztery sprawdzenia. Każdy komunikat „telefon zaktualizowany” co 10 sekund. Rozłączyłem po 8 i poszło. Trzecia aktualizacja poszła już bez wymuszania:).

 • masd

  Ja nie miałem żadnych problemów z instalacją i tymi aktualizacjmi. Miałem 7.5 windowsa, zainstalowałem to zune, znalazłem aktualizacje. nacisłem na aktualizacje 7,10,8779,8. po zakonczeniu program sie nie wyłączył, i zaraz zaczął szukac kolejna akualizacje, i nic nie musiałem wymuszać.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama