Michał Rogowicz | 16-09-2014 07:30 |

Polska wersja Cortana dla Windows Phone w tym roku! [aktualizacja]

Windows Phone 8.1 CortanaAsystent głosowy Cortana w systemie operacyjnym Windows Phone to usługa, która nie jest dostępna w języku polskim. Jednak ta sytuacja ma się zmienić już niedługo. Do końca roku ma się pojawić polska wersja asystenta głosowego Cortana.

Aktualizacja
Niestety informacje o dostępności polskiej wersji Cortana na Windows Phone w tym roku okazały się błędne. Wiadomość tą zdementowali pracownicy polskiego oddziału Microsoft.

Informacje o zaawansowanych pracach nad polską wersją asystenta głosowego Cortana przekazał Sylwester Sałek za pośrednictwem swojego konta w serwisie mikroblogowym Twitter. Sałek musi mieć już zainstalowaną pierwszą wersję nowej usługi, ponieważ opublikował screeny, na których widać informacje o Cortana.

Asystent głosowy Cortana pojawi się już 8 października za pośrednictwem oprogramowania Windows Phone 8.1 Update 2/GDR2 (PfD). Tego dnia użytkownicy będą już mogli nowy soft. Jakie są inne nowości? m.in. tworzenie grup aplikacji, mendadżer plików stanie się aplikacją systemową oraz pojawią się nowe funkcje związane z łącznośćią.

Ponadto nowa wersja systemu operacyjengo Widnows 9 będzie dostępna dla wszystkich smartfonów z Windows Phone 8.

źródło: Twitter

 • Piotrek

  Ja już czekam na nową wersję windowsa, bo Cyan jest wadliwy. Po aktualizacji moja 1520 chodzi wolniej, trafiło się jej kilka zawieszeń a co najważniejsze, ekran przez sekundę czy dwie po wyjściu z aplikacji nie reaguje na dotyk. I to jest porażka tej wersji. Dziwi mnie tylko że ten temat nie jest nigdzie chyba poruszany jakby nikt tego nie zauważał. A czy wy nie macie z tym problemów??

 • Gokuroyu

  Dziwi mnie dlaczego nie mogą udostępnić Cortany w języku angielskim dla krajów nieanglojęzycznych. Ja chciałbym korzystać z Cortany najszybciej jak to możliwe, nawet po angielsku.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama