Michał Rogowicz | 05-08-2013 12:22 |

Pojedynek rodziny PureView z Samsung S4 Zoom. Rodzina dała radę?

porówanie PureView i S4 ZoomZagraniczny portal przygotował bardzo ciekawe porównanie trzech Nokii, z technologią PureView, z urządzeniem koreańskiego Samsung S4 Zoom. Jest to fotograficzny aparat z funkcjami telefonu i Androidem. Czy udało mu się pokonać Lumie 1020?

Portal allaboutsymbian.com p=jest autorem ciekawego pojedynku. Redaktorzy tego serwisu sprawdzili jak wypada „rodzina” PureView w pojedynku z jedynakiem z Korei – Samsungiem S4 Zoom.

Porównanie jest bardzo profesjonalne, bo aparaty fotograficzne przetestowane w różnych warunkach i ustawieniach. Wszystkie testy oraz wnioski możecie zobaczyć na allaboutsymbian.com.

We wszystkich testach niestety to Nokia Lumia 925 była najsłabsza. Zdecydowanie ma najsłabszy obiektyw pośród porównanych smartfonów. Jednak zdecydowanym zwycięzcom została i tak rodzina PureView, bo Nokia Lumia 1020 oraz Nokia 808 PureView zdobyły najwięcej punktów, a co ciekawe – tyle samo! Ile dokładnie? Otóż 72! Za tą dwójką uplasował się produkt koreańskiego producenta – Samsung S4 Zoom, który ma o 6 punktów mniej, czyli 66.

Największym przegranym jest Nokia Lumia 925 z wynikiem na poziomie 33 punktów. Szczerze to myślałem, żę Lumia 925 lepoiej sobie poradzi w teście, ale widać, że jest najsłabsza pośród tej „czwórki”.

 • Fionka

  Nokia rządzi!: D

 • Zakrza

  Przejrzałem ten test. Tak naprawdę najwięcej razy najlepsza jest 1020, a na drugim S4 Zoom.

 • Gokuroyu

  Trochę dziwnie wrzucać L925 do tego testu, bo ani nie ma ona 41MPix matrycy, ani nie ma sensora jak w normalnym aparacie. Powinno się ją porównywać do telefonów typu SGS4, HTC1 i wtedy by wygrała bez problemu. Słabo wypadła w porównaniu z takimi kolosami fotografii, ale będąc szczerym to jest to telefon co nadal robi bardzo dobre zdjęcia. Także zawuażę, że L925 nie była najgorsza w każdym teście – przy kwiatku i dokumencie była druga. L1020 zmiotła SGS4Z, co dowodzi temu, że nawet jak wsadzisz do aparatu bebechy i system od najlepszego telefonu jaki masz w ofercie to i tak nie pobijesz Nokii (na jednym forum była straszna dyskusja „znawców” fotografii krzyczących o fizycznej wielkości matrycy i że „optyki” nie oszukasz”, a tu taka niespodzianka) ;]

 • n8

  Może nokia zacznie wypuszczać tanie cyfrówki z PureView?
  XD

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama