Michał Rogowicz | 07-11-2012 11:21 |

Pixel Heritage dla Windows Phone. Zdjęcia, jak za czasów 7650…

pixel heritageW sklepie Windows Phone pojawiła się bardzo ciekawa aplikacja o nazwie Pixel Heritage, która umożliwia wykonanie zdjęć klasycznymi i topowymi telefonami komórkowymi Nokia sprzed kilku lat… 🙂

Biznesowa 6610i, niezniszczalna 5140 czy 7650 – pierwsza Nokia z wbudowanym aparatem – wszystkie legendarne modele dostępne są na wyciągnięcie palca, bez przeszukiwania zakamarków szafy. Każdy z telefonów zaopatrzony jest w aparat oraz opis funkcji fotograficznych. Zdjęcia zachowywane są w oryginalnych, niskich rozdzielczościach. By uzyskać jeszcze bardziej realistyczny efekt retro, Pixel Heritage umożliwia edycję wykonanych zdjęć. Można dodać generowane losowo bad piksele, kurz na obiektywie (lens dust), dodatkowy szum (extra noise) oraz charakterystyczny efekt mgiełki (hazy effect). Natężenie każdego z efektów można regulować. Aplikacja pozwala na bezpośrednie udostępnianie zdjęć, a każde zdjęcie po dodaniu do Facebooka czy Twittera stemplowane jest charakterystycznym „H” (opcję można wyłączyć).

Postanowiłem zapytać autorów aplikacji czemu zdecydowali się na stworzenie właśnie takiego oprogramowania.

Inspiracją był oczywiście dorobek Nokii w zakresie fotografii mobilnej. 7650 to był pierwszy w Europie telefon z kamerą, a w tym roku mija 10 lat od wprowadzenia tego modelu na rynek. Sprawdziliśmy i okazało się, że większość telefonów, które wniosły coś do fotografii, to Nokie. Szkoda, by ludzie o tym zapomnieli.

powiedział nam Mateusz Książek, jeden z autorów aplikacji.

Trzeba dodać, że aplikacja Pixel Heritage jest dostępna dla smartfonów Nokia Lumia z Windows Phone. Nie jest to na pewno emulator Symbiana na Windows Phone. Nie trzeba za nią płacić. A za realizację oprogramowania odpowiada Virgin Mobile Polska.

Na pytanie, co było celem stworzenia tej aplikacji, dostałem jasną i klarowną odpowiedź 🙂

Trochę wspomnień, ale przede wszystkim zabawa.

I trudno się z tym nie zgodzić!

Pobierajcie aplikację i dajcie znać w komentarzu co o tym sądzicie?

Pobierz Pixel Heritage

  • Repi2

    Tey ale teraz będe wymiatał 😀

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama