Michał Rogowicz | 29-09-2014 14:21 |

Pierwsze spojrzenie na Nokia Luma 930. Jakie wrażenia? [galeria zdjęć]

Nokia Lumia 930Od kilku dni mam okazję testować jeden z najnowszych smartfonów Lumia. Jest to model Nokia Lumia 930, który jest kontynuacją wcześniejszych urządzeń – Lumia 920 oraz Lumia 925. Czy faktycznie można to nazwać trzecią generację? Powiem szczerze, że jest potencjał….

Aluminium i poliwęglan

Nokia Lumia 930 to naprawdę solidnie wykonany smartfon. Takie wrażenie się ma od razu, gdy tylko weźmiemy urządzenie do ręki. Lumia 930 to również wygodne leżący w dłoni smartfon – można go śmiało użytkować tylko za pomocą jednej ręki, wymiary są optymalne. Sama waga również nie robi na mnie wrażenia. Na pewno Lumia 930 do najlżejszych nie należy, ale ja dla mnie to zaleta. Do produkcji obudowy użyto aluminium oraz poliwęglan. Cała konstrukcja jest dobrze spasowana i wykonana z jednej bryły. Ogólnie jest to poliwęglan (na tylnej klapce), a rama jest stworzona z aluminium. W ten sposób urządzenie ma nie tylko pięknie wyglądać (a tak jest!), ale ponadto być odporna na przypadkowe upadki, czytaj uszkodzenia.

Nokia Lumia 930

Wyraźny wyświetlacz i Windows Phone

Producent zadbał również oto, aby wyświetlacz też nie uszkodził się po pierwszym kontakcie z innym przedmiotem. W ochronie ma pomóc Gorilla Glass 3, która słynie z dużej odporności, ale oczywiście w granicach rozsądku. Wyświetlacz 5-calowy OLED o rozdzielczości full HD wspiera również technologie ClearBlack, gęstość pikseli na cal 441 oraz częstotliwość odświeżania 60 Hz. W praktyce zapewnia to bardzo dobrą jakość obrazu, zarówno w zamkniętym pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Czułość na dotyk jak na razie również działa bez zarzutu. Sam system operacyjny Windows Phone 8.1 z Lumia Cyan pracuje prawidłowo – jest szybki, nie zawiesza się i nie ma żadnych błędów. Więcej wniosków wkrótce.

Nokia Lumia 930

Aparat PureView

Ta funkcjonalność na pewno zasługuje na osobny wpis i niedługo możecie się spodziewać przykładowych zdjęć oraz filmów nagranych aparatem PureView o matrycy 20 Mpix. Główny obiektyw (ZEISS) znajduję się z tyłu smartfona wraz z diodą doświetlającą. Wszystkie materiały cechują się naprawdę świetną jakością. Nawet w ciemnym pomieszczeniu lampa błyskowa spełnia swoje zadanie, ale trochę cierpliwości 🙂

Nokia Lumia 930 obiektyw PureView

Lumia 930 – lepsza generacja?

Moim zdaniem, Nokia już przy modelu Lumia 925 wyciągnęła wnioski i stworzyła lepszy sprzęt niż Lumia 920. Przede wszystkim był o wiele praktyczniejszy. Obecnie Lumia 930 to również krok na przód. Konstrukcja jest, jak dla mnie, przyjemniejsza dla oka. Ponadto zastosowano lepsze podzespoły. Co dokładnie odróżnia Lumia 930 od Lumia 925? Przede wszystkim lepsza jakość wyświetlanych obrazów (332 ppi do 441 ppi), większej pojemności akumulator (2420 mAh do 2000 mAh), pamięc wbudowana (32 GB do 16 GB), 2 GB RAM do 1 GB RAM, lepszy aparat oraz mocniejszy procesor. Jest tego naprawdę sporo…

Zobacz także: Recenzja Nokia Lumia 630. Budżetowy, plastikowy smartfon [wideo]

A według Was, czy Nokia Lumia 930 to odpowiedni skok technologiczny, aby nazwać go godnym następcą Lumii 925? Czy na to zasługuje?

Nokia Lumia 930 na zdjęciach

Nokia Lumia 930

 • Bartfix

  przy upadkach niestety ramka dostaje niemiłosiernie i się odkształca

  • Bielsko-Biała

   jak to z aluminium. Dlatego poliwęglan nie jest aż tak zły 🙂

 • PL

  Miałem go przez tydzień. Jakość wykonania, ekran i wydajność to zdecydowanie klasa premium, podobnie jak aparat. Bateria przy normalnym używaniu trzyma jakieś 2 dni. Największą wadą oprócz marnego wyboru aplikacji w sklepie jest przede wszystkim grzanie się obudowy. Do wad należy też zaliczyć niewymienną baterię i brak slotu micro sc mimo wbudowanych 32GB (aparat zapełnia dostępną przestrzeń w trybie ekspresowym – zdjęcia w maksymalnej jakości to ok 6,5MB)…

 • Bielsko-Biała

  Wykonanie super. Mam go miesiąc. Nawet czarny jest ładny. Bateria mogłaby mieć większą pojemność. Zastanawiam się obecnie nad przesiadką na Lumię 1520.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama