damian | 02-04-2013 12:22 |

Photoplay – konkurencja dla Instagramu debiutuje na WP8

Photoplay Windows Phone 8Chociaż wczoraj po sieci krążyły pogłoski, że Instagram jest w końcu dostępny na WP8, to okazały się one tylko żartem na Prima Aprillis. Co prawda aplikacja przez chwilę znajdowała się w sklepie online, jednak jej pobranie było niemożliwe.

Dla wszystkich szukających alternatywy dla najpopularniejszego narzędzia do obróbki i publikowania zdjęć na urządzeniach mobilnych, mam naprawdę ciekawą informację. Kilka dni temu na Windows Phone 8 oraz pozostałych platformach debiutowała appka Photoplay. Pobranie jak i wchodzące w jej skład usługi są całkowicie darmowe, łącząc w sobie elementy fotografii mobilnej, obróbki zdjęć oraz udostępniania w sieciach społecznościowych, a także w obszarze swojej własnej sieci, znajdującej się pod adresem photoplay.net.

Chociaż początkowo wydawało mi się, że będzie to kolejna kopia Instagramu (przynajmniej tak wywnioskowałem po zapoznaniu się z informacją prasową developera), to po kilkunastu minutach szybkich testów, doszedłem do wniosku, że Photoplay jest aplikacją naprawdę solidną i porządnie przygotowaną.

Czy posiada jednak na tyle duży potencjały, aby konkurować ze zdominowanym przez hipstero-bananowców Instagramem? Mam nadzieję, że przekonamy się w najbliższym czasie 😉

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama