damian | 24-01-2013 11:11 |

Oprogramowanie w wersji V.5.93 dostępne dla Ashy 306!

Nokia Asha 306Jeden z pracowników Nokii, na oficjalnym forum dyskusyjnym przedsiębiorstwa podał wiadomość, że trwają prace nad wypuszczeniem aktualizacji oprogramowania we wszystkich telefonach Asha 306.

„Rozpoczęliśmy właśnie wdrażanie nowej platformy dla Ashy 306 w wersji V.5.93. Bazując na obecnych informacjach, aktualizacja na początku ma być dostępna na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w południowo-wschodniej Azji, doliczając do tego część użytkowników z Ameryki Łacińskiej. Update powinien być już dostępny poprzez Nokia Suite w wielu krajach. Aktualizacja OTA ma natomiast zostać przygotowana w najbliższych dniach.”

Najnowszy update przynosi ze sobą przede wszystkim rozwiązanie problemów kilku bugów, poprawę stabilności i wydajności, a także kilka innych, ciekawych poprawek. Nokia pracowała między innymi nad jasnością ekranu oraz czułością ekranu dotykowego. Poprawiono także kompresję danych w pamięci urządzenia i część stref czasowych, które były błędnie wprowadzone.

To co wywołało na mnie największe wrażenia to jednak fakt, że urządzenia z Symbianem serii 40 wspierają aktualizacje over-the-air. W ostatnim czasie były one zarezerwowane głównie dla użytkowników iOS’a oraz Androida.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama