Michał Rogowicz | 01-10-2014 13:59 |

Nowy Windows na smartfony to Windows 10!

Nokia Lumia 930Wczoraj odbyła się oficjalna konferencja prasowa Microsoftu, na której przedstawiono nową wersję systemu operacyjnego. I Microsoft zaskoczył po prostu wszystkich. Nie dość, że przeskoczył numerację, to jeszcze Windows 10 będzie można instalować na komputerach PC, laptopach, tabletach, smartfonach, czy konsolach do gier.

Już dawno Microsoft tak pozytywnie nie zaskoczył rynku. gigant komputerowy w przyszłym roku zaprezentuje pełną wersję systemu operacyjnego Windows 10 dla tabletów, smartfonów i komputerów. Jeszcze w 2014 będzie można pobrać darmową, testową wersję, aby sprawdzić w jakim kierunku idzie Windows 10. A w jakim? Jak zapewniają przedstawiciele Microsoftu, interfejs Windows 10 będzie czerpał wzorce z Windows 8 oraz Windows 7. Ma to być połączenie najlepszych cech obu platform. Oby to wyszło!

W przyszłym roku niemal na pewno zobaczymy nowe smartfony Lumia z systemem operacyjnym Windows 10. Oczywiście za ich produkcję będzie już odpowiedzialny tylko Microsoft. Nie będzie to już Windows Phone, Windows Mobile, żadnych odmian. Jednak na razie nie ma żadnych konkretnych funkcjonalności, bo jest na to po prostu za wcześnie. Teraz możemy się spodziewać przecieków, ale jak to mówi mój Tata, pożyjemy, zobaczymy.

W dniu premiery Windows 10 na pewno zostanie uruchomiony jeden wspólny sklep dla wszystkich urządzeń.

A Wy czego się spodziewacie po Windows 10? Microsoft zaskoczy wszystkich nas użytkowników? Oby tylko nie było błędów…

źródło: theverge.com

  • Adam

    Warto dodać, że zadebiutuje już na telefonach marki Microsoft.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama