Michał Rogowicz | 31-10-2012 11:44 |

Nowe serwisy Wirtualnej Polski na smartfony

Nowe serwisy Wirtualnej Polski na smartfonyWirtualna Polska z nową ofertą dla użytkowników korzystających z serwisów w urządzeniach mobilnych. Portal uruchomił nowe wersje popularnych m-witryn: m.facet.wp.pl, m.ekstraklasa.wp.pl oraz m.f1.wp.pl. Zupełną nowością w portfolio WP.PL są m.konflikty.wp.pl.

Nowe witryny mobilne w ofercie Wirtualnej Polski zostały w całości wykonane w technologii HTML5/ CSS3. Dzięki temu maksymalnie wykorzystują możliwości urządzenia, za pomocą którego są wyświetlane – serwis w pełni dopasowuje się do szerokości ekranu.

W smartfonach prezentowany jest widok jednokolumnowy, w tabletach (od 7 cali wzwyż) – w formie dwukolumnowej. Wszystkie nowe serwisy cechują się przejrzystością, a pojawiające się w nim materiały, tak jak w witrynach desktopowych – prezentują najnowsze wiadomości, galerie zdjęć, wideo, tabele, wyniki rywalizacji sportowych (w przypadku m.ekstraklasa.wp.pl i m.f1.wp.pl).

Internauci coraz chętniej i częściej korzystają z internetu mobilnego w telefonach i na tabletach, co bezpośrednio przekłada się na statystyki odwiedzin mobilnych serwisów WP.PL. Z miesiąca na miesiąc odsłony naszych witryn mobile zwiększają swój udział w ogólnej liczbie odsłon, dzięki czemu jesteśmy czołowym serwisem kontentowym
w mobilnym WWW. Naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera

mówi Paweł Janecki, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek Wirtualnej Polski.

Twórcy serwisów nie zapomnieli również o licznej grupie użytkowników feature phone’ów czyli telefonów nieposiadających ekranów dotykowych i bez systemu operacyjnego. Dla nich serwisy prezentują się adekwatnie do możliwości, które oferują te telefony.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama