Michał Rogowicz | 12-07-2012 12:20 |

Nowe oprogramowanie dla Nokia Lumia 800. Nie ma nowego WP, ale jest router

Nokia Lumia 800 i nowy soft: 7.10.8773.98Gdy dzisiaj podłączyłem Nokie Lumia 800 do komputera, od razu w oprogramowaniu Zune pojawiła mi się informacja o aktualizacji oprogramowania. Niestety nie jest to Windows Phone 7.8, a jedynie aktualizacja softu, ale z nowymi funkcjami, m.in. routera…

Gdy tylko pojawiła mi się informacja o aktualizacji, to naprawdę miałem nadzieje, że właśnie instaluje mi się nowy system operacyjny Windows Phone 7.8. Potem gdy zobaczyłem informacje o aktualizacji systemu operacyjnego Windows Phone to byłem tego praktycznie pewny, ale niestety myliłem się.

Dzięki Zune zainstalowałem nowe oprogramowanie dla samego multimedialnego smartfona Nokia Lumia 800. I po wejściu w ustawienia nadal widnieje informacja o Windows Phone 7.5. A szkoda, ale przejdźmy do konkretów, dość już lamentu.

Najnowsze oprogramowanie dla Nokia Lumia 800 zostało oznaczone jako 7.10.8773.98. Teraz jest dokładnie taka sama, jak w testowanej Lumii 900. Najważniejsze zmiany w 7.10.8773.98 to:
– do wiadomości SMS można dodać wiele zdjęć, filmów wideo, notatek głosowych i dźwięków,
– można eksportować kontakty z telefonu na kartę SIM i importować wybrane numery z karty do telefonu,
– wyciszenie przychodzącego połączenia przez odwrócenie telefonu,
– funkcja routera.

Ta ostatnia opcja mi najbardziej przypadła do gustu i już dawno była zapowiedziana przez pracowników fińskiego producenta. Jednak trochę na nią musieliśmy poczekać. Funkcja routera pozwala udostępnić własne połączenie internetowe innym osobom – do 5 urządzeń. Oczywiście możemy naszego hot spota zabezpieczyć hasłem. Gdzie ją znajdziemy? Otóż jest dostępna od razu w ustawieniach, jako osobny podpunkt.

Nokia Lumia 800 i udostępnianie Internetu

W tej chwili nie znalazłem więcej zmian, a może Wam udało się znaleźć jakieś nowe funkcje?

A tak w ogóle to co sądzicie o tych zmianach? Która jest dla Was najprzydatniejsza?

P.S. Podpowiedźcie mi, dla Lumii 710 jest też dostępna aktualizacja? Bo niestety nie mogę tego sprawdzić.

 • Lumia710

  router na to czekałem 😀

 • le

  Nie ma…. T-mobile daje ciała

  • Michal_Rogowicz

   brandowane niestety zawsze mają później :/

 • Yobi13

  aktualizacja jest już dostępna od około tygodnia, najpierw była dla niebrandowanych urządzeń. na ta chwilę na serwerach noki to tylko nie ma nowego softu dla orange. Więcej informacji : http://www.nokia.com/global/support/software-update/lumia/europe/availability/?page=2

 • Me

   Ja posiadam lumię 800 niebrandowaną i na razie nie ma dla mnie aktualizacji. Co dziwne – mojego product code nie ma na liście urządzeń ze strony nokii http://www.nokia.com/global/support/software-update/lumia/europe/availability/?page=2
  Może ktoś z Was potrafi wskazać przyczynę?

 • Pawel Sliwinski89

  Witam, posiadam product code 059N2P7 i na stronie jest podane że aktualizacja jest dostępna, ale przez Zune wyskakuje że nie ma aktualizacji. Czy ktoś posiada taki sam product code i czy u niego aktualizacja poszła?

  • Yobi13

    poszukaj w google jak wymusić aktualizację przez zune – jest to durny program i nie od razu widzi aktualizację.

 • le

  t-mobile dalej kicha na lumie 710…

 • Kris

  jakim cudem to jest możliwe ” do wiadomości SMS można dodać wiele zdjęć, filmów wideo, notatek głosowych i dźwięków”

 • Jan 026

  Mozliwe. soft o numerze 1750.0805.8773.12140 ma te funkcje co do smsa czyli dodawanie wilu zdjec, notatek , filmow i dzwonkow. ma potwierdzenie wyslania i odebrania mmsa. 
  Dzis wgralem najnowszego softa Cuntry Vietnam – jest jezyk polski- 1750.0805.8779.12221 i tu np nie ma mozliwosci dodania dzwonkow do mmsa, za to jest raport wyslania i odebrania smsa i mmsa. Bateria nie ma rewelacji bo 7h non stop sluchalem muzyki, rozmawialem, pisalem smsy, gralem i bateria zgubila 35%. od 14 do 22. W poprzednim sofcie 12140 bateria trzymala 2 dni i jeszcze bylo troche % w niej. Szkoda że do nowego softa daja duperele a z bateria nic nie robia. Najgorsze ze nie mam jak wrocic do poprzedniego softa bo wgrywalem go cab senderem a nowego NCS i teraz zastanawiam sie czy aby nie zrobic hard reset i wgrać na nowo softa 12140. Narazie testuje tego, moze wyjdzie cos nowego w czasie to zmienie. Pozdrawiam uzytkownikow nokia lumia 800. 

  • Mk

   NSSpro wgrasz oprogramowanie jakie chcesz nawet z przed 10 aktualizacji (o ile tyle bylo 😛 )

 • Tom

  Jak eksportować kontakty na sim?

 • Pakossped

  Mam nokię lumię 800 w tej wersji co w tekście, ale nie wiem jak eksportować kontakty z telefonu na kartę SIM i importować wybrane numery z karty do telefonu. proszę o pomoc.

 • Michael1

  Wie ktoś jak można eksportować kontakty z telefonu na kartę SIM nie mam tej funkcji mam wp7.8

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama