Michał Rogowicz | 12-07-2013 09:11 |

Nowe możliwości tworzenia aplikacji fotograficznych na Windows Phone

Nokia Lumia 1020Po wczorajszej prezentacji smartfonu Nokia Lumia 1020 firma Nokia przedstawiła także atrakcyjne aplikacje oferujące jego użytkownikom nowe funkcje fotograficzne.

Specjalne aplikacje do smartfonu Nokia Lumia 1020 przygotowali przy użyciu Nokia Imaging Software Development Kit tacy producenci, jak Hipstamatic, Path, Vyclone, SNAPCAM, Panagraph, Yelp, CNN i Foursquare. Zapowiedziano również udostępnienie na platformie Windows Phone popularnego czytnika wiadomości Flipboard.

SDK do funkcji fotograficznych został opracowany przy użyciu tych samych technologii co własne aplikacje fotograficzne firmy Nokia, takie jak Smart Camera czy Kreatywne studio. SDK umożliwia deweloperom wyjątkowo elastyczne stosowanie zaawansowanych możliwości fotograficznych we własnych aplikacjach dedykowanych smartfonom Nokia Lumia. Mogą oni dzięki temu udostępnić użytkownikom funkcje filtrów, specjalnych efektów i retuszu w celu błyskawicznego dostosowywania zdjęć oraz ich wyświetlania na różne sposoby.

SDK zawiera ponad 50 efektów, filtrów i udoskonaleń, a pobrać go można już teraz pod adresem developer.nokia.com. Korzystając z SDK, deweloperzy mogą jeszcze skuteczniej przetwarzać dane przy użyciu technologii Random Access JPEG firmy Nokia, zapewniając użytkownikom imponujące efekty. Ponieważ SDK zawiera już wiele rozwiązań do manipulacji obrazem i efektów, aplikacje działają niezwykle szybko i płynnie.

Nokia ogłosiła również konkurs Nokia Future/Capture, który zachęca deweloperów do tworzenia kreatywnych aplikacji, które otworzą nowe możliwości aplikacji fotograficznych w smartfonie Nokia Lumia 1020.

Przy użyciu najnowszych technologii fotograficznych i SDK firmy Nokia deweloperzy mogą opracowywać niepowtarzalne aplikacje stwarzające nowe możliwości w urządzeniach Lumia. Są to między innymi:

Flipboard

Jeszcze w tym roku Flipboard wprowadzi nową wersją popularnego czytnika wiadomości, który zostanie zaprojektowany specjalnie dla smartfonów Nokia Lumia. Dzięki Flipboard na Windows Phone czytelnicy otrzymają jedno miejsce, w którym będą mogli sprawdzić wiadomości, które ich interesują, jak również odkrywać, tworzyć i dzielić się informacjami na każdy możliwy temat.

Hipstamatic Oggl PRO

Hipstamatic Oggl PRO opracowano specjalnie do smartfonu Nokia Lumia 1020. Tylko w wersji Hipstamatic Oggl PRO można ustawić ręcznie ostrość i ekspozycję, zmienić kadrowanie, automatycznie wyrównać poziomy i zrobić dwa zdjęcia o różnej rozdzielczości jednocześnie, co sprzyja kreatywności w tworzeniu fotograficznych opowieści. Hipstamatic Oggl PRO ma również oryginalne funkcje robienia i udostępniania wybranych zdjęć w społeczności fotografów Oggl. Dzięki temu można łatwo robić zdjęcia, edytować je, publikować w serwisach społecznościowych takich jak Instagram, Facebook, Twitter, Flickr i Tumblr, a także wymieniać się uwagami i zdjęciami z fotografami ze światowej czołówki.

Path

Path to sieć osobista łącząca użytkowników ze znajomymi i rodziną, dostępna teraz także na platformie Windows Phone. Tylko użytkownicy smartfonów Nokia Lumia uzyskają ponad 50 bezpłatnych i płatnych efektów filtrów, a także funkcje wykorzystujące wysoką rozdzielczość i wielokrotne przybliżenie. Dzięki nim można uwieczniać i udostępniać ciekawe chwile oraz tworzyć z nich dzieła sztuki. Użytkownicy Path mogą również udostępniać informacje o swojej lokalizacji, słuchanej muzyce czy oglądanym filmie, wyrażać swoje przemyślenia, przesyłać prywatne wiadomości czatu, a także przekazywać swoje emocje bez słów przy użyciu wesołych naklejek ze sklepu Path.

Vyclone

Vyclone to społecznościowa platforma wideo, za pośrednictwem której użytkownicy smartfonu Nokia Lumia 1020 mogą łatwo tworzyć, synchronizować, edytować i łączyć wiele widoków tej samej sytuacji zarejestrowanej przez różne osoby. Vyclone błyskawicznie i elegancko łączy nagrania różnych użytkowników w jeden wspólny film zarejestrowany pod różnymi kątami.

SNAPCAM

Dostępna podczas premiery wyłącznie na platformie Windows Phone aplikacja SNAPCAM umożliwia tworzenie fotograficznych opowieści o ważnych chwilach życia, udostępnianie albumów ze zdjęciami znajomym, a także zamawianie kilkoma dotknięciami atrakcyjnych produktów ze zdjęciami dostarczanych do domu.

Panagraph.it

Dostępna wyłącznie w smartfonach Nokia aplikacja Panagraph umożliwia tworzenie mozaikowych zdjęć gestami wielodotykowymi. W efekcie powstaje pojedyncze zdjęcie z wielu zdjęć-kafelków. Imponujące zdjęcia prezentujące ciekawe chwile w niezwykły sposób można udostępnić w serwisach społecznościowych lub wydrukować w dużym formacie.

Yelp

Aplikacja Yelp do lokalnego wyszukiwania zapewnia użytkownikom smartfonu Nokia Lumia 1020 niezwykłe wrażenia rzeczywistości rozszerzonej z recenzjami i ocenami z serwisu Yelp, które można oglądać, patrząc przez obiektyw aparatu. Użytkownicy mogą robić i udostępniać zdjęcia o wysokiej rozdzielczości, wyświetlać w Portfelu zakupy ze zniżkami z Yelp, wyszukiwać głosem i korzystać z integracji z Here Maps, a wszystko to bez wychodzenia z aplikacji Yelp.

Foursquare

Użytkownicy Foursquare wyposażeni w nowy smartfon Nokia Lumia 1020 mogą robić zdjęcia o wysokiej rozdzielczości i stosować ponad 50 nowych filtrów fotograficznych wszędzie tam, gdzie się zameldują. Rozbudowane możliwości fotograficzne stanowią naturalne dopełnienie zaawansowanych narzędzi Foursquare do udostępniania i rejestrowania chwil z życia codziennego. Zdjęcia o wysokiej jakości dodane do dotychczasowych informacji o firmie, takich jak numery telefonów, adresy i godziny pracy, pomogą użytkownikom Foursquare w znajdowaniu ciekawych miejsc we własnym mieście i podczas podróży.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama