Michał Rogowicz | 12-06-2014 10:50 |

Nowe Lumia już bez Nokia, a z logiem Microsoft?

Microsoft Nokia LumiaDotarłem dzisiaj do ciekawych informacji, a dokładniej Evan z profilu @evleaks z serwisu Twitter. Otóż marka Nokia z smartfonów Lumia zniknie szybciej niż się spodziewaliśmy. Kolejne modele smartfonów Lumia będą już bez logo Nokia na obudowie.

Microsoft wydzierżawił prawo do korzystania z marki Nokia w smartfonach do końca grudnia 2015 roku, a z Asha przez 10 lat. Dlatego nie dziwię się, że Microsoft zamierza promować swoją markę smartfonów, w sumie to już najwyższy czas. Powoli Microsoft musi oswajać użytkowników, klientów z nową marką smartfonów z Windows Phone. Powód? Za dwa lata Nokia może powrócić z swoimi telefonami i wtedy gigant komputerowy znów wróci do stanu wyjściowego.

Jak przekonuje Evan, już nowe smartfony Lumia będą pozbawione nazwy Nokia na obudowie
. W tej chwili nie wiadomo, czy Microsoft pozostawi samą Lumie i to będzie marka smartfonów z Windows Phone, czy może jedna pojawi się Microsoft, a może całkowicie nowa marka. Jeśli tak, to znów producent musiałby sporo wydać na reklamę. Wydaje mi się, że najlepiej jak zostaną przy Lumia, co sądzicie?

Logo Nokia na pewno pojawi się na niedawno pokazanych modelach, m.in. Nokia Lumia 630, czy Lumia 930. Jednak nowy produkt, który ukrywa się obecnie pod oznaczeniem McLaren, może być produktem w całości Microsoftu.

Naprawdę Nokia zniknie na paręnaście miesięcy…. Ech szkoda…

  • Zbyszek

    Dla mnie to bez różnicy

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama