damian | 30-10-2012 11:17 |

Nowe aplikacje w Windows Phone 8

Oprócz wspominanych w poprzednim poście aplikacji, zaprezentowany wczoraj podczas oficjalnego eventu WP8, niesie z sobą o wiele więcej innowacji w zakresie oprogramowania, stając się jeszcze bardziej przyjazną dla użytkowników platformą.

Spodziewać możemy się między innymi całkowicie nowej i odświeżonej aplikacji Facebook Live App oraz szybszego Twittera, które dostosowane są do oryginalnego interfejsu Windowsa 8 na smartfony. Liczyć możemy także na nowego Skype’a, którego także dopasowano do układu kafelek, dzięki czemu zyskał na intuicyjności oraz wygodzie obsługi.

Użytkownicy Windows Phone 8 liczyć będą mogli w najbliższym czasie także na dostęp do najpopularniejszych gier z systemów iOS oraz Android, między innymi Temple Run, czy też Asphalt 7. W przyszłym roku pojawić ma się natomiast Pandora, dostępna całkowicie za darmo przez pierwsze 12 miesięcy użytkowania!

Kolejna ciekawostka to Windows Phone Connector – korzystając z tejże aplikacji możemy w kilka chwili zsynchronizować wszystkie nasze listy odtwarzania oraz muzykę dostępną poprzez iTunes z telefonem. Oczywiście nie mogło zabraknąć także obsługi Xbox Live, SkyDrive i innych usług, które są bezpośrednio powiązane ze środowiskiem Microsoftu.

W czasie wczorajszej prezentacji, odpowiedzialny za projekt WP8, Joe Belfiore, bardzo wiele mówił także na temat różnić pomiędzy Windowsem, Androidem i iOS, wskazując przede wszystkim na to, że system od Microsoftu stawia na pierwszym miejscu użytkownika, w przeciwieństwie do swoich konkurentów.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama