Michał Rogowicz | 13-05-2014 09:28 |

Nowa wersja Nokia Camera i Camera Beta. Trochę zmian

Nokia Camera BetaDzisiaj rano zaglądam do Lumii 1020 a tam niespodzianka. Pojawiła się aktualizacja oprogramowania fotograficznego Nokia Camera dla smartfonów z Windows Phone 8. Jest także Nokia Camera Beta, ale dla wybranych modeli.

Nokia Camera jest dostępna dla wszystkich smartfonów Nokia Lumia z systemem operacyjnym Windows Phone 8. W tej chwili nie wiem jakie są zmiany, bo żadnych większych nie zauważyłem. Jednak w sieci znalazłem informacje o Nokia Camera Beta w wersji 4.7.1.3, która zawiera już sporo zmian.

Oprogramowanie Nokia Camera Beta jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla smartfonów Nokia Lumia 930, Lumia icon oraz Lumia 1520 z softem Lymia Cyan. W tej aplikacji jest jednak sporo zmian. Poprawiono funkcję Living Images wraz z ciągłym autofokusem, aby szybciej uchwycić dany moment. Kamera będzie pozwalać na nagrywanie dźwięku przestrzennego w filmach. Ponadto ma się pojawić nowa rolka do przewijania zdjęć z wsparciem dla pełnej rozdzielczości. Szczerze to nie bardzo rozumiem o co im może chodzić z tym wsparciem, macie jakiś pomysł? Jeśli się nie mylę, to będzie także nowy odtwarzacz plików wideo, a także dodatkowe sekwencje w Cinemagraph. Inżynierowie poprawili także refocus.

Ktoś z Was może już pobrał Nokia Camera Beta i sprawdził te zmiany? Bardzo mnie ciekawi, jak to się sprawuje w praktyce, a niestety Lumii 1520 już nie mam…

źródło: news.softpedia.com

 • Potok666

  I ten wspaniały SS z menu Nokia Camera, nie wiem kto go tworzył ale ktoś musiał być na kacu 🙂

  „Oprogramowanie Nokia Camera Beta jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla smartfonówNokia Lumia 930, Lumia icon oraz Lumia 1520 z softem Lymia Cyan” Bzdura 😛 Ta wersja jest też dla pozostałych modeli z tym że nei wszystkie funkcje sa dostepne.

  Z najciekawszych rzeczy jest mała kastracja kilku opcji, m.in możliwości wyłaczenia wykrywania twarzy.
  A z ciekawszych zmian jest to że podczas przegladania zdjeć zrobionych ta wersja jest gif ukazujący „proces wykonywania zdjęcia” od ustawiania ostrości aż po plik wyjściowy 🙂

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama