michalrogowicz | 03-02-2015 11:02 |

Nowa Lumia będzie mieć procesor Qualcomm Snapdragon 810

Nokia Lumia 930Przedstawiciele firm Microsoftu oraz Qualcomm zapowiedzieli, że nowa generacja flagowego smartfona Microsoftu będzie pracować pod kontrolą układu Qualcomm Snapdragon 810. I niewykluczone, że będą to dwa modele.

Snapdragon 810 to obecnie najnowszy układ w ofercie Qualcomm. Procesor stosowany jest w smartfonach konkurencji, ale w Galaxy S6 raczej z niego Samsung zrezygnuje. Chyba, że Qualcomm rozwiąże problem z przegrzewaniem się układu – ponoć intensywnie już nad tym pracuje.

Microsoft wraz z Qualcomm przygotują jeden lub dwa smartfony z tym układem, ale w tej chwili nie wiadomo kiedy. Być może stanie się to jeszcze w pierwszym półroczu. Jest szansa, że jakąś zapowiedź zobaczymy podczas tegorocznych targów elektronicznych Mobile World Congress 2015 w Barcelonie.

Microsoft and Qualcomm’s long standing collaboration has allowed the two companies to offer compelling business, imaging, and entertainment experiences with Lumia smartphones running on Windows Phone,” said Juha Kokkonen, general manager for portfolio and product management at Microsoft. „We look forward to continuing this relationship to deliver best in class Lumia smartphones, powered by Qualcomm’s Snapdragon 810 processors, and offer an unprecedented combination of processing power, rich multimedia, high-performance graphics and wireless connectivity for our customers”.


można przeczytać w informacji prasowej.

Jak myślicie, Microsoft zaprezentuje następcę smartfona Lumia 930, czy Lumia 1020? A może jeden smartfon, a drugi phablet? Kto wie… Musimy poczekać… A wy na jakiś model konkretnie czekacie?

źródło: Qualcomm

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama