Michał Rogowicz | 19-12-2012 14:39 |

Nokia zaprezentuje na MWC 2013 tablet 10-calowy z Windows RT?!

Nokia Tablet z Windows RT na MWC 2013Według tajwańskiego źródła, Nokia postanowiła wrócić do gry na rynku tabletowym i ponownie uruchamia projekt związany z produkcją dziesięciocalowego tabletu. Tym razem w rachubę wchodzi całkowicie inna platforma systemowa, a mianowicie Windows RT. Jeżeli wierzyć pogłoskom, pierwsze efekty będziemy mogli podziwiać już w czasie MWC 2013 w Barcelonie. Wszystkim zapominalskim przypominamy, że zaplanowano go na 25-28 lutego.

Według początkowych założeń, Nokia miała dostarczyć w pierwszym kwartalne przyszłego roku dziesięciocalowy tablet bazujący na procesorze Qualcomm S4 CPU. Według początkowych analiz, produkcja powinna wynieść w tym okresie 200 tysięcy sztuk. Ostatecznie jednak, na rynku pojawił się Microsoft Surface, fińska spółka postanowiła więc skupić się na produkcji smartfonów.

Po czasie okazało się jednak, że sprzedaż urządzeń z Windowsem RT stoi na bardzo niskim poziomie, Nokia postanowiła więc najprawdopodobniej wykorzystać tą niezapełnioną niszę i między innymi dlatego zdecydowała się na taką, a nie inną platformę. W odświeżonej wersji dziesięciocalowego tabletu, projekt przewiduje zastosowanie czterordzeniowego procesora, ponownie bazującego na chipsecie od Qualcomm. Na większą dawkę informacji będziemy musieli jednak trochę dłużej poczekać.

Ciekawi mnie bardzo na co możemy liczyć. Jeśli taki tablet ma cokolwiek znaczyć na rynku to po prostu musi (!) wyróżniać się innowacyjnością, jak Lumia 920. Zgadzacie się ze mną?

Wpis gościnny z otabletach.pl.

  • Jurix

    No i to jest news 😀

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama