Michał Rogowicz | 10-01-2013 11:54 |

Nokia zamyka serwery NCS i NSU w styczniu

Wgrywanie Windows Phone 7.8. Na przykładzie Nokia Lumia 610Niedawno opublikowaliśmy artykuł, w którym pokazujemy jak można w szybki sposób wgrać Windows Phone 7.8 do Lumii nieoficjalnie, ale za pośrednictwem serwera Nokii. Jednak w tym miesiącu serwery Nokii zostaną zamknięte.

Serwery Nokii z oprogramowaniem dla użytkowników były dostępne od wielu lat. Można je było ściągnąć i pobierać bez żadnego problemu. Niestety ta samowolka się kończy.

Pracownicy firmy Nokia poinformowali, że w styczniu 2013 roku zamkną dostęp do serwerów NCS i NSU, czyli Nokia Care Suite i Nokia Software Updater. W ten sposób nie będziemy mogli pobierać sami oprogramowanie i wgrywać do naszego telefonu komórkowego.

Nie wiadomo czemu akurat teraz podjęto taką decyzje, czym to jest spowodowane. Ale być może to Microsoft wywarł presję na Nokii, aby oprogramowanie nie było tak łatwo dostępne. Ale powód? Nie wiem, przecież deweloperzy i tak mają dostęp, i mogą modyfikować.

Macie jakieś pomysły?

źródło: windowsmania.pl

 • grzesinek

  Chyba się zdenerwowali, że pomimo ich spowolnienia z wprowadzaniem m.in. WP7.8, spora grupa już sobie to zapodała i info szybko leci w świat 🙂
  Może teraz jeszcze nam ograniczą np. do 3 instalacji aplikacji dziennie z marketu 😉 albo że będzie można korzystać z systemu tylko w pewnych godzinach bo codziennie będzie konserwacja systemu 😀
  Pożartować nam zawsze wolno 😉

  • Michal_Rogowicz

   hehe dobrze, że dodałeś na końcu, że to żart, bo już myslałem, że Cie poniosło 🙂

   a tak serio to przecież te serwery były wykorzystywane od lat i nagle teraz im się przypomniało, aby zablokować?

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama