Michał Rogowicz | 08-07-2013 12:47 |

Nokia zaatakuje rynek nowymi smartfonami oraz dwoma tabletami. Mamy informacje

Nokia logoW sieci znalazłem bardzo ciekawe informacje dotyczące planów fińskiego producenta. Otóż Nokia zamierza zaprezentować pięć smartfonów Nokia Lumia, a także zadebiutować na rynku tabletów/phtabletów. Phtablet ma mieć przekątną 6 cali, ale zadebiutuje dopiero w 2014 roku.

Fiński producent telefonów komórkowych zamierza jeszcze zaatakować rynek kilkoma smartfonami. Nie będą to żadne topowe smartfony. Nie ma jednak informacji na temat daty premiery tych sprzętów, ale wydaje mi się, że będzie to jeszcze w tym roku.

Smartfony, o których mowa to, najprawdopodobniej modele:
– Nokia Lumia 525 z 4,5 calowym ekranem,
– Nokia Lumia 625 z 4,6 calowym ekranem
– Nokia Lumia 725 z 5 calowym ekranem,
– Nokia Lumia 825 z 5,2 calowym ekranem
– Nokia Lumia 926 z 5,5 calowym ekranem.

Co ciekawe, Nokia zamierza także zadebiutować na rynku tabletów internetowych już niedługo, ale również w tej kwestii żaden termin nie pada. Jednak wydaje mi się, że premiera może nastąpić jeszcze w tym roku. Fiński producent zamierza wyprodukować dwa tablety – przekątnych 10,5 cala i grubości obudowy zaledwie 8,5 mm oraz 8,5 cala.

Tablety internetowe mają mieć obudowę wykonaną z aluminium. Na tym rynku również Nokia zaatakuje kolorami. Tablety będą sprzedawane w kilku wersjach – zielonej, czarnej, różowej, niebieskiej, zółtej oraz białej.

Tablety Nokii będą charakteryzować się także dobrymi aparatami fotograficznymi, najprawdopodobniej w technologii PureView.

Natomiast w 2014 roku, bodajże w czerwcu, Nokia zaprezentuje urządzenie, które mają być konkurencją dla Galaxy Note. Phtablet, to takie oznaczenie zostało przyjęte przez rynek, ma mieć ekran o przekątnej 6 cali. Z pewnością będzie PureView, Gorilla Glass, PureMotion+ HD i inne dobrodziejstwa Nokii.

Wszystko może okazać się jedną wielką plotką, ale na końcu informacjami widnieje ciekawa wiadomość:

,,This information is not a fairy tale… You’ll hear more soon from Nokia”

Jednak warto do tych wszystkich podanych przeze mnie plotek dojeść z rezerwą, bo może okazać się to tylko jednym wielkim wymysłem jednego z użytkowników. Osobiście mam nadzieje, że informacja o tabletach internetowych okażę się prawdą, bo Nokia za długo zwlekała z smartfonami, aby teraz ten sam błąd popełnić z tabletami. Ten rynek rośnie z roku na roku, więc fiński producent musi w końcu zadebiutować. Jednak ważne, aby były to bardzo dobrze wykonane sprzęty, z innowacyjnymi funkcjami, bo inaczej nie ma większych szans na powodzenie. Z pewnością będą to urządzenia z systemem operacyjnym Windows 8.

A Wy co sądzicie? Czekacie na tablet internetowe Nokii? Czy Windows 8 w tabletach ma sens?

źródło: mynokiablog.com

 • Zakrza

  Warto dojeść z rezerwą;p

  Brawo! 10 lat odkąd pojawiły się pierwsze tablety i kiedy każdy producent (nawet Mietek Kowalski, sp. z o.o.) 40 generacji w 15 wersjach Nokia stwierdziła, że też może mieć, a co!

  • Michal_Rogowicz

   ach te uszczypliwości 😀

  • nokiafan

   HTC nie ma tabletu

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama