Michał Rogowicz | 11-10-2012 11:28 |

Nokia Xpress. Przeglądarka z funkcją kompresowania stron [Windows Phone]

Nokia XpressFiński producent telefonów komórkowych przygotował kolejną aplikację dla smartfonów Nokia Lumia z Windows Phone. Jest to przeglądarka internetowa Nokia Xpress, która jest wyposażona w funkcję kompresowania stron, tak, aby transmisja danych była jak najmniejsza.

Obecnie oprogramowanie Nokia Xpress jest w fazie beta, więc może nie działać do końca sprawnie. Ale jej zdanie jest proste – zmniejszyć zużycie danych przy przeglądaniu stron, czyli nic innego jak kompresowanie wielkości stron internetowych.

Aplikacja Nokia Xpress ma zmniejszyć zużycie transferu danych o około 90 proc., co jest bez wątpienia bardzo dobrym wynikiem i znacznie obniży koszty. Ale to nie wszystko. Oprogramowanie wyróżnia się mniejszym poborem energii.

Nokia Xpress działa oczywiście na podstawie interfejsu Metro UI, więc korzystanie z niej jest proste i intuicyjne.

Ciekawym dodatkiem jest szybkie wyszukiwanie contentu w Bing, YouTube oraz Wikipedia. Ponadto jest możliwość przetłumaczenia strony internetowej bezpośrednio w tym samym oknie.

Jak myślicie Nokia Xpress będzie konkurencją dla Internet Explorer 9? Czy raczej alternatywą bazująca na silniku IE? Nokia Xpress to jednak na pewno dobre narzędzie do zmniejszenia zużycia transferu danych…

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama