Michał Rogowicz | 04-06-2014 10:14 |

Nokia X2 z Androidem jeszcze w czerwcu?!

Nokia XW lutym firma Nokia zaprezentowała smartfona Nokia X, a już teraz mamy informacje, że druga generacja o nazwie Nokia X2 z Androidem jest już praktycznie gotowa. Premiera ma się odbyć pod koniec czerwca.

Jeszcze kilka dni temu pisałem, że Microsoft pracuje nad drugą generacją Nokii X, ale nie spodziewałem, że będzie to tak szybko. Według najnowszych informacji, Nokia X2 jest już praktycznie gotowa i można ją sprzedawać. Gigant komputerowy zamierza zaprezentować drugiego smartfona z Androidem jeszcze w czerwcu. Prawdopodobny termin to koniec czerwca.

W pierwszej kolejności Nokia X2 zadebiutuje na rynku w Indiach. Nie wiadomo kiedy pojawi się w kolejnych krajach,ale ja mam nadzieje, że stosunkowo szybko się to stanie.

Nokia X2 ma się wyróżniać ekranem o przekątnej 4,3 cale i rozdzielczości 800×480 pikseli. Prawidłowe działąnie system Android ma zapewnić 2-rdzeniowy procesor Snapdragon 200 o częstotliwości taktoania zegara 1.2 Ghz oraz 1 GB RAM. Wbudowana pamięc wyniesie 4 GB. Zdjęcia można wykonać za pomocą aparatu fotograficznego 5 Mpix. Z przodu będzie kamera VGA do wideo rozmów. W obudowie będzie umieszczony także moduł Bluetooth, WiFi oraz mciroUSB 2.0.

źródło: bgr.in

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama