Michał Rogowicz | 17-03-2014 12:33 |

Nokia X. W 4 dni zamówiono ponad 1 mln sztuk!

Nokia X 1 mlnNokia może mieć powody do zadowolenia z wstępnego zainteresowania multimedialnym smartfonem Nokia X z Androidem. W cztery dni użytkownicy zamówili ponad 1 mln sztuk Nokia X!

Smartfony Nokia X z Androidem zostały zaprezentowane podczas targów elektronicznych Mobile World Congress 2014 w Barcelonie. I w Chinach mogą okazać się prawdziwym hitem.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy Nokia w serwisie mikroblogowym Twitter, w cztery dni klienci z Chin w ofercie przedsprzedażowej złożyli 1 mln zamówień! Wynik godny pozazdroszczenia i czyżby umieszczenie Androida okazało się hitem? Oczywiście jest to modyfikowana wersja platformy operacyjnej.

Wszystkie zamówienia będą realizowane po 25 marca 2014 roku. Z pewnością do czego czasu ten wynik jeszcze znacząco wzrośnie. Ciekawi mnie jaki będzie ostateczny wynik.

Mutliemdialny smartfon Nokia X charakteryzuje się wyświetlaczem IPS o przekątnej 4 cali i rozdzielczości 800×480 pikseli. Za prawidłowe działanie urządzenia odpowiada 4-rdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz oraz 512 MB RAM. Wbudowana pamięć wynosi 4 GB. Aparat fotograficzny charakteryzuje się matrycą 3 megapikseli. Akumulator ma 1500 mAh pojemności.

źródło: Twitter

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama