Michał Rogowicz | 21-05-2014 11:36 |

Nokia X. Pierwsze wrażenia. Jakie są? No właśnie… [galeria zdjęć]

Nokia XOd kilku dni mam okazję testować pierwszy smartfon fińskiego producenta z systemem operacyjnym Android, czyli model Nokia X. Przed premierą było wiele szum wokół tego modelu, ponieważ wszystkich ciekawiła funkcjonalność Nokii X. I jak myślicie, jak jest?

Klient, który zdecyduje się na zakup smartfona Nokia X może liczyć na skromny zestaw gadżetów. Jest to telefon, bateria, zestaw słuchawkowy, ładowarkę sieciową oraz parę papierków. Wszystko zapakowane jest w małym opakowaniu.

Konstrukcja

Telefon komórkowy Nokia X to smartfon o prostych wymiarach i konstrukcji. W całości wykonany jest z tworzywa sztucznego. Nie jest to urządzenie o masywnej obudowie. Tylna klapka od razu odchodzi pod naciskiem palca. Niby nie ma żadnego miejsca, aby podłożyć paznokieć, ale wcale tego nie potrzeba, ponieważ mechanizm działa sprawnie. Wystarczy tylko „popchnąć” klapkę. Pod nią znajdziemy dwa miejsce na karty operatorskie w wersji microSIM.

Nokia X

System Android

I to jest jedna z największych nowości w smartfonach Nokia. Jednak nie jest to normalna wersja Google Android, a autorskie opracowanie. Oczywiście nie mogło zabraknąć interfejsu okienkowego. I jak ta platforma spisuje się w Nokii X? Otóż naprawdę nie ma szału. Użyłem prostego słowa, ale to najlepiej to opisuje. System Android nie działa rewelacyjnie – muli się jak za czasów Symbiana. Przełączanie pomiędzy okienkami oraz uruchamianie aplikacji trochę trwa. Na pewno nie jest to demon prędkości. Myślę, że w kwestii optymalizacji jest jeszcze dużo do zrobienia…

Nokia X

Nawigacja

Jak na razie mocno przetestowałem oprogramowanie nawigacyjne Here Drive i z tego narzędzia jestem zadowolony. Aplikacja działa całkiem sprawnie, a interfejs zbliżony jest do smartfonów Lumia. Jedynie pierwsze połączenie z satelitą GPS trwało kilka minut.

Wasza opinia?

Ktoś z Was może już zdecydował się na kupno smartfona Nokia X z Androidem? Czy macie już jakieś swoje spostrzeżenia? Ciekawi mnie Wasze zdanie…

Nokia Lumia 1320

Obraz 1 z 17

Phablet internetowy Nokia Lumia 1320 z ekranem 6 cali i rozdzielczością 720p.

 • Adam Narożnik

  Jak muli to nie lepiej kupić Lumię 520? :] Chyba nie warto kupować Androida, który do końca nie jest Androidem? No chyba, że dla zabawy z XDA developers. 😉

 • direct39

  W zasadzie jedyną przewagą Nokii X nad Lumią 520 jest obsługa dwóch kart SIM, ale nie każdy potrzebuje dual-sim. I właśnie dlatego kupiłem Lumię 520. Wziąłbym X, ale nie w sytuacji, gdy kosztuje tyle samo, co o wiele lepsza 520.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama