Michał Rogowicz | 28-03-2014 14:36 |

Nokia X oraz Nokia XL oficjalnie w Polsce. Zobacz ceny

Nokia XDzisiaj w Polsce oficjalnie debiutują multimedialne smartfony Nokia X oraz Nokia XL. Są to pierwsze smartfony fińskiego producenta z Google Android. Nokia X kosztuje 499 zł, a Nokia XL nieco więcej, ale premiera tego sprzętu odbędzie się dopiero w czerwcu.

Smartfony Nokia X oraz Nokia XL mają do siebie bardzo zbliżoną specyfikację. Różni je stosunkowo niewiele. Nokia X ma wyświetlacz o przekątnej 4 cale, a Nokia XL – 5 cali. Ponadto aparat fotograficzny w Nokia X to 3 Mpix, a w Nokia XL – 5 Mpix. Ostatnia zmiana dotyczy ilości pamięci operacyjnej. W Nokia X jest to 512 MB RAM, a w Nokia XL – 768 MB RAM. Aj bym zapomniał. Jest jeszcze różnica w pojemności akumulatora. Większa Nokia z Androidem ma 2000 mAh, a mniejsza – 1500 mAh. Pozostała część specyfikacji jest taka sama. System operacyjny to spersonalizowany Android, ale bez usług Google. Nokia przygotowała własny sklep.

Rodzina smartfonów Nokia X daje dostęp do szerokiej palety aplikacji od najważniejszych globalnych i lokalnych wydawców, które można pobrać ze sklepu Nokia Store i wielu partnerskich sklepów z aplikacjami Android, np. 1Mobile Market, Aptoide, Mobango, SlideME Market. W sklepie Nokia dostępnych już jest wiele polskich aplikacji dedykowanych urządzeniom z serii Nokia X m.in. z grup: Agora, Allegro, GG, Onet, TVN, iPLA i wielu innych. Dodatkowo aplikacje można instalować z innego nośnika, np. karty pamięci lub komputera.

Użytkownicy nowych smartfonów mogą się cieszyć sztandarowymi aplikacjami Nokia, takimi jak: bezpłatne HERE Maps, dające dostęp do map w trybie online oraz offline, nawigacja głosowa za pośrednictwem HERE Drive, a także bezpłatny streaming i pobieranie muzyki dzięki Nokia MixRadio. We wszystkich urządzeniach preinstalowano szereg gier i aplikacji. Smartfony z rodziny Nokia X oferują dostęp do popularnych usług firmy Microsoft, takich jak bezpłatny dysk w chmurze OneDrive o pojemności 10 GB oraz komunikator Skype. Dają też możliwości korzystania z konta Outlook.com.

Ceny Nokia X w Polsce

Model Nokia X w kolorze zielonym, czerwonym, białym, czarnym bądź żółtym lub niebieskim można już nabyć w cenie 499 zł. Nokia XL będzie dostępna w Polsce od czerwca br. w sugerowanej cenie detalicznej 699 zł.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama