Michał Rogowicz | 12-02-2014 14:17 |

Nokia X nie będzie ostatnim smartfonem z Androidem. Nokia planuje kolejne!

Nokia Normandy 2014 Nokia X nie będzie ostatnim smartfonem z Androidem. Nokia planuje kolejne!

Nokia Normandy

I to jest mega bomba! Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, to jeszcze w pierwszej połowie 2014 roku firma Nokia zaprezentuje kolejne smartfony Nokia z systemem operacyjnym Google Android! Jestem naprawdę zaskoczony.

Dzisiaj przeglądając zagraniczne blogi znalazłem niezwykle ciekawą informację. Wydawało się, że smartfon Nokia X/Nokia Normandy to taki pomysł Nokii jednorazowy, że smartfon z Androidem to takie badanie rynku. A może się okazać zupełnie inaczej. Być może Nokia, a właściwie Microsoft ma pewien plan i teraz go stopniowo realizuje. Ja bym właśnie się bardziej tej wersji trzymał.

Ponoć Nokia jeszcze na przełomie maja oraz czerwca zamierza zaprezentować kilka smartfonów Nokia z Google Android. Nie wiadomo na jakiej zasadzie będzie zainstalowany system operacyjny, ale domyślam się, że na takiej samej zasadzie, co w Nokia X. Platforma Android, interfejs Windows Phone i własny sklep z aplikacjami.

W ten sposób, za pomocą tanich smartfonów z Androidem, Microsoft może przekonywać do interfejsu i funkcjonalności Windows Phone. Później klient, który pójdzie do salonu i zobaczymy Windows Phone już się nie przeraźni, bowiem kafelki będzie już znał.

Według mnie jest to najbardziej realna opcja i to Microsoft stoi za tym wszystkim. Przecież niedługo przejmuje cały dział mobilny Nokii, a tu Nokia dalej sobie produkuje w najlepsze? Nie do końca jestem pewny, że Microsoft by tak łatwo na to pozwolił…

A Wy co sądzicie o tym?

źródło: phonearena.com

  • Zakrza

    Jesteś niedobry!

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
  • Reklama