Michał Rogowicz | 07-03-2014 15:24 |

Nokia X. Unikalne usługi nie będą już unikalne? Na to wygląda…

Nokia XLMultimedialne smartfony Nokia X z systemem operacyjnym Google Android miały wyróżniać się unikalnymi funkcjami, które mały być nie dostępne dla innych smartfonów z Androidem. Jednak użytkownicy z XDA Developers już rozkodowali oprogramowanie i MixRadio jest już dostępne. Pewnie przyjdzie czas na następne aplikacje.

Nokia zaprezentowała trzy wersję smartfona Nokia X, Nokia X+ oraz Nokia XL. Są to urządzenia z autorską wersję Androida, nie ma dostępu do usług Google, ale Nokia z Microsoftem przygotowują własną platformę. W sumie jest ona już dostępna…

Programiści z forum XDA Developers nie potrzebowali długo czasu, aby poszczególne funkcje Nokii z Androida wyciągnąć i udostępnić dla innych smartfonów z Androidem. Na pierwszy ogień poszedł sklep, a teraz przyszedł czas na usługę muzyczną MixRadio. To narzędzie miało być dostępne tylko dla smartfonów Nokia X. Jednak teraz MixRadio można zainstalować na każdym smartfonie z Androidem wystarczy użyć roota.

Bez wątpienia taki sam los spotka pozostałe funkcje Nokii na Androidzie… Kwestia czasu kiedy nawigacja HERE zostanie odblokowana….

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama