Michał Rogowicz | 20-03-2013 12:27 |

Nokia wygrywa sprawę o patent z HTC!

Nokia logoW Niemczech zakończyła się sprawa pomiędzy tajwańską, a fińską firmą. Nokia pozwała HTC i ten pozew wygrała. Wyrok jest oczywisty – HTC musi zapłacić 5 mln euro, a niewykluczone, że pojawi się także zakaz sprzedaży.

Nokia pozwała HTC, ponieważ uważała, że niektóre telefony HTC wykorzystują patent EP0673175, który wykorzystuje technologię oszczędza­nia mocy baterii. Wszystko przez zredukowanie informacji pozyskiwanych z sieci komórkowej.

I sędzia dr. Holger Kircher przyznała rację prawników firmy Nokia, że HTC naruszyło patent. Dzięki temu fiński producent może domagać się odszkodowania od HTC w wysokości 5 mln euro. Jednak na tym może się nie skończyć.

Niewykluczone, że Nokii uda się także zablokować sprzedaż niektórych telefonów HTC na terenie Niemiec.

Jednak jeśli niemiecki sąd przyznał rację Nokii, to z pewnością w kolejnych krajach też nie powinno być większego problemu. Nie zdziwię się, gdy HTC i Nokia się dogada, bo po co kolejna wojna patentowa? Jak domyślam się, prawnicy HTC też by pewnie wynaleźli nie jeden patent w telefonach Nokia. A takie przepychanki nie są dobre dla nikogo, a najbardziej dla nas – dla konsumentów.

Według mnie HTC oraz Nokia dogadają się, bo obie firmy nie są w najlepszej kondycji i cały czas walczą z Apple i Samsungiem.

  • Gierki2298

    Nokii przydałoby się trochę gotówki, to fakt. Jednak nie ma potrzeby robić sobie wrogów, mam nadzieję że się dogadają i Nokia nie wpadnie w patentowe wojny tak jak Apple.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama