Michał Rogowicz | 14-07-2015 12:29 |

Nokia wróci na rynek! Ale nie tak jak tego oczekiwałem…

logo Nokia
I potwierdza się to o czym wcześniej pisałem, czyli, że Nokia zamierza wrócić na rynek zaraz po zakończeniu umowy z Microsoftem. Jednak nie będzie to taka sama Nokia, jak przed przejęciem… Nokia wróci, ale tylko jedynie jako marka, a nie jako faktyczny producent telefonów komórkowych.

Nokia sprzedała swój dział odpowiedzialny za produkcję telefonów komórkowych Microsoftowi, a umowa zakazująca powrót Nokii na rynek obowiązuje do IV kwartału 2016 roku. I do tego czasu telefony Nokia nie mogą się pojawić na sklepowych półkach. Jednak na pewno zmieni się to w 2017 roku! Przedstawiciele firmy Nokia oficjalnie zapowiedzieli, że marka Nokia wraca na rynek. Jednak fiński producent nie będzie już zajmował się projektowaniem oraz produkcją telefonów.

Obecnie zarząd Nokii poszukuje odpowiedniego partnera, który zająłby się produkcją, sprzedażą i obsługą klienta, a Nokia marketingiem, projektowaniem oraz dostarczeniem technologii (podobnie jak w przypadku tabletu Nokia N1). Ponadto, a przede wszystkim – daje markę Nokia, która znana jest na całym świecie. Oczywiście nie jest to już marka premium, ale nadal dobrze wspominana, np. w Polsce.

W 2017 roku Nokia będzie tylko marką

Czy to dobry kierunek Nokii? Czy faktycznie powierzenie produkcji innej firmie może się opłacić? I tak, i nie… Wszystko zależy od specyfikacji, dostępności, ceny oraz samego wykonania produktu. Jeśli nadal Nokie będą tak dobrze spasowane, to ja jestem jak najbardziej ZA!

Jednak na pewno Nokia nie wróci już z smartfonami Windows Phone. Na pewno postawi na całkowicie inną platformę. Moim zdaniem będzie to Google Android… Dobra decyzja?

źródło: Nokia

  • wp

    Szczerze… Żadna nowina. Już dawno to wiemy

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama