michalrogowicz | 19-05-2016 09:44 |

Nokia wraca na rynek! To pewne! Będą smartfony i tablety z Androidem!

logo Nokia
No i stało się to, czego się spodziewałem zaraz po przejęciu działu komórkowego przez Microsoft. Gigant komputerowy wyłożył ogromne pieniądze, zabrał Nokii nierentowny, w tamtej sytuacji, biznes i pozwolił fińskiemu producentowi złapać oddech. W tej chwili Nokia ma bardzo dobre wyniki finansowe. Ponadto oficjalnie ogłoszono, że Nokia przy współpracy z HMD Global, będzie produkować smartfony i tablety z systemem operacyjnym Google Android!

Potwierdziły się doniesienia, że Microsoft rezygnuje z produkcji telefonów komórkowych z logiem Nokia na obudowie. Gigant komputerowy sprzedał prawa firmie HMD Global za 350 mln dolarów! Za tą kwotę zakupiono prawa do produkcji oraz sam zakład produkcyjny Microsoft Mobile Vietnam. HMD Global przejmuje pracowników, patenty i całą fabrykę.

Nokia będzie produkować smartfony i tablety z Androidem!

Jednak sama Nokia nie będzie zajmować się produkcją urządzeń. HMD Global za kwotę 500 mln dolarów wydzierżawiła na 10 lat logo i licencję na wykorzystywanie marki Nokia. Ponadto HMD Global jest w posiadaniu patentów Nokii. Ale za to Nokia będzie otrzymywać opłaty od HMD Global.

Na razie nie ma żadnych szczegółów, ale można się spodziewać, że teraz będzie pojawiać się coraz więcej informacji o Nokii.

Czekacie na smartfona lub tablet marki Nokia?

Ja bardzo!!!! 🙂

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama