Michał Rogowicz | 22-11-2013 10:37 |

Nokia uruchamia nową usługę muzyczną — MixRadio z Play Me. Co to jest?

Nokia logoFirma Nokia uruchomiła dziś w 31 krajach bezpłatną usługę muzyczną Nokia MixRadio z Play Me. Na podstawie odsłuchiwanej muzyki serwis oferuje użytkownikom osobistą stację radiową — wystarczy jedno dotknięcie przycisku. MixRadio z Play Me jest także dostępna w Polsce.

Nokia MixRadio stanowi rozwinięcie usługi odsłuchiwania muzyki Nokia Music udostępnionej w 2011 r. i ułatwiającej poznawanie muzyki za pośrednictwem smartfonu. Nowy przycisk „Play Me” włącza bezpośrednio osobistą i stację radiową dostosowaną do gustu słuchacza.

Nokia MixRadio ułatwia personalizację przy użyciu ocen „kciuk w górę” i „kciuk w dół”. Wybór muzyki można też dostosować, dodając wykonawców do Ulubionych. W serwisie można także znaleźć setki miksów skomponowanych przez ekspertów i gwiazdy muzyki. Słuchać ich można bez reklam, rejestracji i bez abonamentu. Aby zabezpieczyć się przed utratą zasięgu — na przykład w metrze — lub zaoszczędzić na transmisji danych, miksy można zapisać do odtwarzania w trybie offline.

W nowojorskiej premierze Nokia MixRadio uczestniczył Nile Rodgers — słynny muzyk i producent, znany z zespołu Chic oraz światowego hitu Daft Punk „Get Lucky”. Zapowiedział on serię specjalnych autorskich miksów opracowanych i udostępnionych przy użyciu nowej funkcji MixSharing. Umożliwia ona udostępnianie znajomym trzech pełnych utworów z miksu za pośrednictwem serwisów społecznościowych lub wiadomości SMS. Utwory te można odsłuchać bezpłatnie w serwisie music.nokia.com.

Usługa Nokia MixRadio z Play Me jest już dostępna dla użytkowników smartfonów Nokia Lumia w 31 krajach. Tym samym jest to osobista usługa odsłuchiwania muzyki o największym zasięgu na świecie. Aplikację z nowym logo i interfejsem użytkownika można pobrać już dziś pod adresem www.windowsphone.com/

Usługa Nokia Mix Radio jest dostępna w Polsce, Arabii Saudyjskiej, Australii, Austrii, Brazylii, Chinach, Finlandii, we Francji, w Hiszpanii, Holandii, Indiach, Indonezji, Irlandii, Kanadzie, Malezji, Meksyku, Niemczech, Norwegii, Portugalii, Republice Południowej Afryki, Rosji, Singapurze, Szwajcarii, Szwecji, Tajlandii, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii, Wietnamie, Włoszech i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama