Michał Rogowicz | 27-05-2014 11:34 |

Nokia tworzy dział, który będzie odpowiadał za bezpieczeństwo usług

nokia logo Nokia tworzy dział, który będzie odpowiadał za bezpieczeństwo usługNokia przez dwa lata absencji an rynku telefonów komórkowych naprawdę nie próżnuje. Po zainwestowaniu 100 mln dolarów w inteligentne samochody, teraz przyszedł czas na utworzenie specjalnego zespołu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo danych oraz usług.

Fiński producent ma pomysł, aby nadal aktywnie uczestniczyć na rynku technologicznym. Od 1 czerwca 2014 roku zacznie funkcjonował specjalny dział w ramach struktury Nokii, który zajmie się tylko tematyką bezpieczeństwa. W pierwsze kolejności sprawdzi wszelkie usługi oraz narzędzia, które w tej chwili oferowane są przez producenta. Na pewno będą to wszelkie usługi nawigacyjne. W ten sposób Noka chce być pewna, że ich cały ekosystem jest bezpieczny.

W późniejszym etapie, nowy dział Nokii ma oferować wszelkie narzędzia oraz usługi, które pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa w innych firmach, a także wśród operatorów. Nokia zamierza w ten sposób sprzedawać i oferować swoje usługi.

Kto będzie tworzył zespół? Otóż specjaliści od spraw bezpieczeństwa, a także zdolni pracownicy z różnych działów firmy.

źródło: nsn.com/spidersweb.pl

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
  • Reklama