Michał Rogowicz | 19-02-2014 18:10 |

Nokia Treasure Tag. Często zapominasz o kluczach? Teraz już nie będziesz!

Nokia Treasure TagFirma Nokia oficjalnie prezentuje nowy gadżet Nokia Treasure Tag, który może przydać się osobom często szukającym kluczy, czy innej dowolnej rzeczy. Nokia Treasure Tag można sparować z smartfonem Nokia Lumia i jest kompatybilne z 4 rzeczami.

Jak działa Nokia Treasure Tag?

Parowanie Nokia Treasure Tag z smartfonem jest proste. Aby powiązać ze sobą za pomocą NFC lub wyszukać Nokia Treasure Tag w ustawieniach Bluetooth* w telefonie. Aplikacja obsługująca Nokia Treasure Tag nosi taką samą nazwę jak akcesorium. Kiedy po raz pierwszy sparujesz akcesorium ze swoim smartfonem, zostaniesz automatycznie przekierowany do sklepu Windows Phone.

Jeśli urządzenia wyjdą poza swój zasięg od razu usłyszysz dźwięk smartfonu lub/oraz Nokia Treasure Tag – jest on bardzo łatwy do zlokalizowania. Przykładowo, jeżeli zapomnisz portfela z restauracji, umieszczony w nim Nokia Treasure Tag zacznie emitować dźwięk, który na pewno usłyszysz z niedalekiej odległości. Jeżeli jednak będziesz już zbyt daleko żeby go usłyszeć, smartfon da Ci znać o zapomnianym przedmiocie, a aplikacja w smartfonie pomoże Ci go odnaleźć, pokazując jego ostatnią lokalizację na mapie dzięki aplikacji HERE, a także wskaże Ci drogę jak do niego trafić.

Możesz połączyć aż do czterech akcesoriów Nokia Treasure Tag ze swoim smartfonem. Aplikacja pozwala przypisać każdemu z nich specjalną ikonę znacznika. Jeśli korzystasz z jednego Taga połączonego z kluczami oraz drugiego z torbą, możesz użyć jednej z dostępnych ikon. Aby jednak znaczniki stały się jeszcze bardziej osobiste, opcjonalnie, możesz dodać własne ikony w formie zdjęć/

Cechy i cena

Nokia Treasure Tag posiada niewielkie wymiary – 30 x 30 x 10 mm oraz wagę wynoszącą 13 gramów. Bateria urządzenia typu CR-2031 (podobna do tych stosowanych w małych urządzeniach elektronicznych) pracuje nawet do 6 miesięcy i można ją łatwo wymienić.

Nokia Treasure Tag dostępny będzie w Polsce w czterech kolorach: niebieskim, żółtym, białym i czarnym Sugerowana cena detaliczna wynosi 99 zł, a sprzedaż rusza od kwietnia. Nokia Treasure Tag współpracować będzie ze smartfonami Lumia posiadającymi aktualizację Lumia Black. Ponadto dla posiadaczy Nokia Treasure Tag  dostępne będą aplikacje wspierające urządzenia pracujące na systemach Android i iOS.

  • marcinr

    Czego to juz nie wymyślą 🙂

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama